Unikatowe zabytki w piotrkowskim muzeum

ePiotrkow Poniedziałek, 12 marca 20181 1908
„Mali świadkowie historii” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 11 marca w salach piotrkowskiego Muzeum. Ci, którzy przyszli w niedzielę do Zamku Królewskiego, mogli oglądać eksponaty rzadko lub nigdy dotychczas nie pokazywane szerszej publiczności. Są wśród nich przedmioty związane z działalnością urzędów oraz instytucji, wojska, ale również te dotyczące życia codziennego: listowniki, sakiewki, rodowe sygnety, karty żywnościowe.

Ładuję galerię...

Odrębną częścią ekspozycji jest prezentacja przedmiotów odnalezionych podczas prac badawczych na terenie poligonu 25. pułku piechoty, zlokalizowanego niegdyś w podmiejskim lesie. Są wśród nich nie tylko łuski karabinowe i elementy uzbrojenia, ale też elementy umundurowania czy przedmioty używane przez żołnierzy.


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 29 kwietnia. Dla wszystkich odwiedzających ekspozycję, przygotowany został nieodpłatny katalog do wystawy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

love ~love (Gość)13.03.2018 11:13

ale sliczna dziewczyna z ta torebka

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat