Umowa na ostatni odcinek A1 podpisana

Strefa FMRegion Czwartek, 18 kwietnia 201994 8427
Umowa na budowę odcinka B autostrady A1 została podpisana. Tym samym wszystkie brakujące odcinki są już w realizacji. Uroczystość podpisania dokumentów została zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

Ładuję galerię...

W spotkaniu udział wzięli m.in: Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu, Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska, Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza oraz Maciej Tomaszewski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

 

Odcinek od Piotrkowa do Kamieńska jest najdłuższym obecnie realizowanym na terenie województwa łódzkiego i liczy ponad 24 km. - Cytując starożytnych: „Koniec wieńczy dzieło”. To ostatni odcinek, który nie był w budowie. W tej chwili wszystkie brakujące odcinki są budowane, a dotyczy to kilku odcinków realizacyjnych na Śląsku i cztery odcinki w województwie łódzkim o łącznej długości 64 kilometrów. W chwili, gdy ostatni z tych odcinków zostanie oddany do użytkowania, to bez problemu z południowej granicy z Czechami dojedziemy do Trójmiasta w sześć godzin - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Po zakończeniu prac zwiększy się bezpieczeństwo i przepustowość drogi. Znikną jednopoziomowe skrzyżowania, które były źródłem wielu groźnych kolizji i wypadków, także tych śmiertelnych. Zostaną utworzone bezkolizyjne węzły dojazdowe na autostradę. Podobnie jak w przypadku pozostałych budowanych odcinków, autostrada będzie mieć betonową nawierzchnię. Jak oceniają specjaliści, taka nawierzchnia bez poważniejszych remontów może wytrzymać nawet do 40 lat.

 

Wykonawcą prac projektowych i budowlanych jest firma Mirbud. Wartość kontraktu to 857 mln zł, a czas na jego realizację to 32 miesiące.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (94)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.04.2019 15:03

Posłowie prezentują jak zawsze wielką klasę. A gdzie pozostała część "św. trójcy" z Urzędu Wola Krzysztoporska.

21


olo ~olo (Gość)22.04.2019 09:45

Na miejscu wójta to czułbym się wykorzystany, dosłownie i w przenośni.

21


gość ~gość (Gość)21.04.2019 23:47

killuminati króluje we Woli, a poza tym węzeł w Jeżowie zdecydowanie przydałby się.

30


Żaba ~Żaba (Gość)21.04.2019 22:43

Ja też jeżdżę, a jak będzie wybudowana droga boczna wzdłuż autostrady to wtedy byłby doskonały dojazd do Jeżowa.
PS. Czytając komentarzę widzę jedną rzecz: Brygada "WK" & "K" rozprawiła się z Brygadą "R" :). Niezle - prawdziwy kunszt jak zaorać adwersarza.

02


gość ~gość (Gość)21.04.2019 22:32

Ja jeżdzę do A1 do Jeżowa i dalej na Katowice lub na Łóź.
A po zmianie będe musiał gnać przez Siomki na Piotrków, albo przez Oprzężów.

10


remek ~remek (Gość)21.04.2019 20:59

Kto z Woli jechał na A1, S8 do Jeżowa-przestańcie pisać takie bzdury, na południe owszem.

11


huh ~huh (Gość)19.04.2019 01:00

Czyli na odcinku Piotrków- Kamieńsk nie będzie można zawrócić? 24km... a co względy bezpieczęństwa? Jak służby ratunkowe mają sobie poradzić? W Polichnie, w Studziankach można zawrócić a w Jeżowie nie będzie można. Przerażające.

23


ds ~ds (Gość)20.04.2019 00:02

po pierwsze to killuminati za plecami tej babki ze zdjęcia, a po drugie po tym co tu czytam to ta autostrada A1 to bedzie jakis dowcip, co ze niby płatny odcinek?? i że nie będzie węzła w Jeżowie i z PT najbliższy zjazd w Kamieńsku?? pfff co za mózgi to wymyśliły przecież to zwiększy ruch na 91 i w Piotrkowie że papa nasze już dziurawe ulice, będzie trzeba zmieniąc nazwy ulic na "dziurska 1" dziurska 2" itp.

31


Marianna Więcek ~Marianna Więcek (Gość)20.04.2019 10:02

Teraz dopiero zacznie się rozjeżdżanie lokalnych dróg. Jak Wójt Woli powie że powiat powinien remontować, to powiat powinien odpowiedzieć. "Panie Wójcie jest z Pan z opcji PIS - powinien Pan lobbować za węzłem w Jeżowie"
http://oi68.tinypic.com/vimefb.jpg
Na niebiesko potencjalny ruch - gdyby istniał węzeł w Jeżowie. Na czerwono potencjalny ruch gdy będzie brak węzła.

21


gość ~gość (Gość)20.04.2019 09:59

To będzie AUTOSTRADA,a nie droga ze skrzyżowaniem do każdej wioski

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat