Umowa na budowę kładki podpisana

Strefa FMRegion Niedziela, 31 maja 202042 4729
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podpisał w piątek (29 maja) umowę z firmą DROMOSTTOR, która jest odpowiedzialna za budowę kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą w Sulejowie. Za kilkanaście dni na placu budowy pojawią się maszyny, a prace zakończą się w przyszłym roku.
fot. UM Sulejów

Nowy obiekt ma powstać najpóźniej do marca przyszłego roku. Burmistrz Ostrowski zdradził plany jak nowa kładka może wyglądać. - Chcielibyśmy oświetlić ją na biało. Ale gdy będziemy świętować, wówczas pod kładką pojawi się czerwona poświata, kładka będzie wówczas symbolizować naszą biało-czerwoną flagę. Mam nadzieję, że efekt będzie wzruszający, bo przypomnę, że kładka zostanie wybudowana w śladzie mostu, który powstawał w XII wieku. Ten most był wielokrotnie zmieniany, palony oraz bombardowany. Wówczas przetrwał, ale ostatecznie zastąpiono go obecnym, który trudno bezpiecznie pokonać. Poza tym bez kładki rewitalizacja byłaby niepełna. Brakuje oczywiście sygnalizatorów świetlnych, dzięki którym zwłaszcza najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy mogliby bezpiecznie dotrzeć do kładki, ale przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnili nas, że takie bezpieczne przejścia dla pieszych mogłyby powstać. Wówczas dzieci nie musiałyby przechodzić czy przejeżdżać wzdłuż DK12 i po prostu mogłyby w bezpieczny sposób dotrzeć do szkoły czy na basen – mówi Wojciech Ostrowski.


W podpisaniu umowy z wykonawcą wzięli udział również sulejowscy radni Małgorzata Domosławska i Marcin Gadomski, którzy podkreślali, że to będzie strategiczny obiekt dla całej gminy Sulejów.  - To obiekt, dzięki któremu poprawi się bezpieczeństwo. W sytuacji gdy DK 12 przejeżdża ok. 30 tysięcy samochodów, przejście na drugą stronę Pilicy jest bardzo uciążliwe i niebezpieczne, zwłaszcza dla rowerzystów. Oczywiście czekamy też na przeprowadzenie gazociągu do drugiej strony miasta, a ta inwestycja nam to umożliwi. Pozwoli nam to na rozwój i skuteczniejszą ochronę środowiska – powiedziała Małgorzata Domosławska.  - W końcu mamy pewność, że ta inwestycja powstanie. Dopilnujemy też, żeby rura gazowa została tamtędy przeprowadzona. To dla nas priorytet – dodaje Marcin Gadomski.


Koszt wybudowania nowej kładki to ponad 5 mln 250 tys. złotych. Przypomnijmy, 2,5 mln złotych na ten cel pochodzi z dotacji od Urzędu Marszałkowskiego.

 

(źródło: UM Sulejów)


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.06.2020 15:58

Panie burmistrzu ludzie nie maja gdzie mieszkac .smieci drogie ....

20


Ooooooo? ~Ooooooo? (Gość)01.06.2020 20:13

Ze zdjęcia wynika, że Pan Burmistrz Podpisał umowę na budowę z Radną miejską przy obecności Pani kierownik od inwestycji, kolejnego Radnego i jeszcze jakiegoś gościa w masce. Dlaczego nie zachowuje się w Urzędzie Mieskim w Sulejowie zasad bezpieczeństwa? Jak chcesz wejść to kontrola i zakazy a jak wejdziesz to samowolka?

60


jechrymind ~jechrymind (Gość)31.05.2020 23:21

eh pis da a ciemny narod sie cieszy z byle gowna, s12 pan macierewicz zapowiadał i co ? kładke dali bo reszta kasy na pusy i komisje smioleńska poszła

92


gość ~gość (Gość)31.05.2020 15:46

Brawo niech powstanie jak najszybciej! Druga powinna być w miejscu zburzonego we wrześniu 1939 roku mostu kolejki wąskotorowej!!!

74


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)01.06.2020 22:06

Panie radny Marcinie:Żadnej rury z gazem pod ta kładką NIGDY nie będzie. Nie spełnia wymagań zakładu gazowniczego i przepisów dotyczących sytuowania gazociągów na takich obiektach - kolejny chwyt propagandowy za nasze pieniądze, którym próbujecie uzasadnić potrzebę budowy kładki, będącej wymysłem Waszego pryncypała.

70


gość ~gość (Gość)01.06.2020 21:25

To w przyszłym roku śmieci x2

70


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)31.05.2020 20:01

W którym to będzie dokładnie miejscu?

30


gość ~gość (Gość)31.05.2020 21:37

Pań Gadomski jak chciał dostać stołek to obiecywał walczyć o ul. Dobrą Wodę jak dostał stołek to zapomniał i zamiast jeździć tą ulicą na której jest tyle dziur to woli na około przez wieś Strzelce bo tam jest asfalt w przeciwieństwie do ul. Dobra Woda która znajduje się w pięknym mieście Sulejów. Panie burmistrzu skoro tyle inwestycji to może jeszcze wyciąg krzesełkowy napodklasztorze

102


gość ~gość (Gość)01.06.2020 07:32

Czyli nasza kładka będzie kosztować tyle co circa 200m autostrady???? rozumiem że nie będzie miała 4_6 pasów, drogi awaryjnej itp. To co może tyle kosztować, serio poręcze będą pokrywane 24k złotem czy może będzie wysadzana diamentami.

65


gość ~gość (Gość)01.06.2020 10:51

Kusz nie mogę się doczekać asz niom pszejde na drugom strone

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat