Ulica Wiatraczna zapomniana przez władze miasta?

ePiotrkow Czwartek, 19 marca 201522 3973
Takich peryferyjnych ulic w Piotrkowie jest wiele, stan większości z nich jest zły lub bardzo zły. Niektóre – jak ul. Kręta – doczekały się modernizacji. Ta raczej będzie musiała jeszcze poczekać. ZDiUM łata dziury, ale o ul. Wiatracznej zapomniał.

Ładuję galerię...

Wiosną i późnym latem w Piotrkowie odbywają się targi ogrodnicze, a później Rolszansa. Do Piotrkowa przyjeżdżają na zakupy mieszkańcy z wielu miast, miasteczek i wsi województwa łódzkiego (choć nie tylko). Ze względu na olbrzymią liczbę aut i przepustowość Łódzkiej, Kasztelańskiej czy Brzeźnickiej, ruch jest puszczany ul. Wiatraczną (do Wojska Polskiego i od Wojska Polskiego). Patrząc na to, w jakim stanie od lat jest ta ulica, wypada zadać pytanie: czy osoby przyjeżdżające do Piotrkowa ocenią miasto po tym, co zobaczyli przy Zamku w Bykach, czy po stanie naszych ulic? Niektórzy zaoszczędzą, kupując sadzonki lub rośliny, ale zapewne dołożą później mechanikowi, który będzie naprawiał podwozia ich aut.

Czy w XXI wieku, w mieście średniej wielkości powinny znajdować się ulice w takim stanie?

 


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiatraczny ~Wiatraczny (Gość)10.03.2017 16:20

Materiał ten powstał jakiś czas temu , proszę przejechać ULICĄ wiatraczną , o nie nie ulicą raczej polną drogą , nie to nawet się nie kwalifikuje na polną drogę ale szumnie nazywa się ją ulicą i od mieszkańców pobiera kilkukrotnie ostatnimi laty zwiększone podatki.
A wieść gminna niesie :
Jakiś czas temu przy tejże dziurawej drodze zamieszkał jegomość związany z U.M Piotrkowa i dziwnym trafem do jego włości miasto nasze wybudowało coś co można nazwać ulicą , przynajmniej pan ów ma do domu asfalt a obywatele mieszkający już dalej przy tej drodze widać są kategorii B i nie zasługują na takie luksusy a luksusy takie posiada prawie każda wioska w okolicy .
Czyli jak to zwykle w Polsce bywa u koryta najlepiej.

20


Waldek ~Waldek (Gość)19.03.2015 11:19

Ludzie nie ośmieszajcie się z tą Wiatraczną lepiej zobaczcie na lice którymi ktokolwiek się przemieszcza nie mówiąc już o tych intensywnie uczęszczanych !

60


wizytator ~wizytator (Gość)20.03.2015 07:39

będą się zbliżać następne wybory wtedy otworzą się "oczy" radnego Dziemdziory.Będą wnioski,zapytania,interwencje,żeby go wybrać na kolejną (dobrze płatną)kadencję

30


zama ~zama (Gość)19.03.2015 14:11

Niechby tylko jakiś piotrkowski prominent zamieszkał przy Wiatracznej to z pewnością szybko byłaby wyremontowana.......

40


Spieszę_z_odpowiedzią ~Spieszę_z_odpowiedzią (Gość)19.03.2015 17:54

Czy w XXI wieku, w mieście średniej wielkości powinny znajdować się ulice w takim stanie?
Tak, jeśli społeczeństwo nie wyrośnie z komunistycznej mentalności przyniesioną przez swołocz, przepoczwarzoną następnie na postkomunistyczną to możemy sobie rwać kartki z kalendarza i wypatrywać kolejnych lat. Proponuję zatem, zacząć interesować się polityką w Europie, Polsce, a na samym końcu odnosić się do regionalnej. Nawet gdy UE się rozpieprzy to PL i tak zostanie z długiem z UE, który jest zaciągany i stale rośnie, a gdy przyjdzie czas spłacania i nie będzie z czego spłacać to dopiero zacznie się bieda, a zapewniam że odbije się on nie na najbogatszych tylko wiadomo. A zatem, nie dziura w drodze, tylko Port w Świnoujściu, nie hala balonowa, tylko kopalnie na Śląsku i racjonalna polityka energetyczna i szanse wykorzystania własnych złóż szeroko pojętej energetyki.

30


Imię Imięranga19.03.2015 15:13

Mieszkańcy zamiast czekać jak władza wam zrobi to stwórzcie projekt obywatelski i na niego zagłosujcie.

85


zbenek ~zbenek (Gość)19.03.2015 12:10

Niestety ulica Wiatraczna nie tylko ma w takim stanie drogę, ale nie posiada nawet przyłącza wodno- kanalizacyjnego i chciałbym nadmienić że budynków mieszkalnych na ulicy Wiatracznej nie brakuje

51


luzik luzikranga19.03.2015 11:28

W Piotrkowie jest wiele ulic w stanie o wiele gorszym niż Wiatraczna. Tam, gdzie są domy - tam jest asfalt. Chcecie autostrady do pól zarośniętych chwastem, to sobie je wybudujcie. Nie stać was? Ciekawe, kto tam najbardziej hałasuje - może niektórym brakuje już kasy nie tylko na kupno nowych terenówek, ale także na kosmetykę starych rzęchów, które nabyli za pieniądze wycyganione od innych firm i ludzi?

14


ghi ~ghi (Gość)19.03.2015 07:19

Robią te drogi, o ktore zabiegają swoi

90


Zanzi ~Zanzi (Gość)19.03.2015 10:36

Moja ulica nie znajduje się na peryferiach, jest raczej w okolicach centrum. I co z tego? Gdyby nie inicjatywa własna, to byłoby jak na załączonym obrazku ;)
Nie pamiętam sytuacji, w której władze miasta w jakikolwiek sposób by nam, mieszkańcom, pomogły. No może nie licząc wymiany żarówki w lampie ;)
Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni, na lepsze.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat