Ulica Pereca na Podzamczu w remoncie

Strefa FM Piątek, 19 lipca 201936 4928
Rozpoczęła się przebudowa ul. Pereca w Piotrkowie. To kolejny etap inwestycji nazywanej "bulwarami nad rzeką Strawą".

Ładuję galerię...

Inwestycja wykonywana jest w ramach projektu "Młode Stare Miasto". - Po przebudowie ulica Pereca będzie udrożniona z Al. Kopernika i ulicą Wojska Polskiego od drugiej strony. To znaczy, że z ulicy Wojska Polskiego będzie można zjechać na Podzamcze, natomiast jeśli chodzi o Aleje Kopernika, to będzie możliwy wjazd i wyjazd w obie strony. Przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna, deszczowa, wodociąg. Będzie wybudowane również oświetlenie, cała infrastruktura podziemna. Pojawi się też nowa nawierzchnia i chodniki. Jeśli chodzi o ruch kołowy, to nie będzie on w pełni udrożniony dla wszystkich uczestników ruchu. Zachodnia strona ulicy Pereca, od Starowarszawskiej, będzie deptakiem, podobnie jak wschodnia strona Pereca do Zamkowej. Będzie możliwy oczywiście wjazd samochodów uprzywilejowanych, w sytuacjach wyjątkowych. Uliczki równoległe umożliwią przejazd od ul. Wojska Polskiego do Kopernika, ale nie chcemy, by to była kolejna arteria tranzytowa. Teren ten ma mieć również walor artystyczny, który będzie związany ze Starym Miastem - mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

 

Inwestycja jest wykonywana w cyklu projektuj i buduj. Wykonawca opracował dokumentację techniczną, a w tym tygodniu rozpoczął prace. - Rok trwały prace projektowe i uzgadnianie dokumentacji ze wszystkimi służbami. Najdłużej trwały rozmowy ze służbami konserwatorskimi. Otrzymaliśmy już pierwsze pozwolenie na budowę, ono dotyczy infrastruktury technicznej. Te prace, które trwają aktualnie, dotyczą już przebudowy kanalizacji sanitarnej, która miała przez kilkadziesiąt lat różne dysfunkcje, brakowało jej odpowiednich spadków - mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

 

Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się we wrześniu 2019 roku, jednak przygotowywany jest aneks, który wydłuży czas prac do III kwartału przyszłego roku. Koszt inwestycji to 3,25 mln zł, z tego 1,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.


Zainteresował temat?

7

7


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.07.2019 23:59

A kiedy Broniewskiego ja się pytam, ludzie nowe mieszkania pokupowali, naobiecywał deweloper, ze droga będzie i co...idąc w nocy po ciemku zabić się można, do tego obok szkoła i te biedne dzieciaki chodzą po błocie

70


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)19.07.2019 16:42

Co uczynił, i co zawinił, Piotrków i jego mieszkańcy, że "buk" pokarał Nas takim Magistratem ...........

197


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)21.07.2019 22:15

Bulwary to z założenia miejsca wypoczynku, ale oczywiście nie w Piotrkowie. W Piotrkowie nie może powstać miejsce, w którym jednocześnie nie ma ruchu kołowego. Po prostu nie może i już.

40


gość ~gość (Gość)19.07.2019 19:18

A co z mieszkańcami przy Pereca 19?

90


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)20.07.2019 19:27

Jesli jest juz poruszony temat dróg... to może ktoś z UM wypowie sie w temacie niedawno remontowanego ronda sulejowskiego i przebudowy ulicy śląskiej. Wystarczyło kilkanaście tygodni zwiększonego ruchu ciezarowek, zeby asfalt sie porozłazil we wszystkie strony. Na wjazdach na rondo zaczynają sie robić nieźle garby, a na śląskiej koleiny... Kto to budował???

70


bn ~bn (Gość)19.07.2019 15:02

W tej chwili strawa to cuchnący ściek , miasto powinno wybudować na końcu strawy jak wpływa do kanału przy Kopernika piętrzący wodę jaz w celu utrzymania stałego poziomu rzeki ,który poprawiłby estetykę koryta rzeki.

221


Piotrkowianin Piotrkowianinranga19.07.2019 21:47

I już rozpruta nowa nawierzchnia ul. Garncarskiej.
Tak planują wybitni "fahofcy" z UM:
https://www.piotrkow.pl/content/photos/originals/dsc0768-1280x720-1563539563.jpg

171


ja ~ja (Gość)20.07.2019 00:33

dlaczego dworzec ps nie uratowal ale inne inwestycje robi

60


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)19.07.2019 18:29

Panie Chojniak,kiedy obiecana w kampanii rewitalizacja Parku Belzackiego ????
Zamiast ratować najstarszy i najbardziej urokliwy spośród piotrkowskich parków,to wywiesiliście kartki z zakazem wstępu !!!!!!
Panie Chojniak,kinol coraz dłuższy od tych kłamstw !!!!!!!!!

154


aaaaa ~aaaaa (Gość)19.07.2019 20:38

No kuźwa prawie Międzyzdroje.Bulwarem będą przechadzały się tamtejsze ,,Gwiazdy". Może bulwar im. Żula Wyklętego?

192


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat