Ulgi dla przedsiębiorców w Piotrkowie

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 30 marca 202036 7189
Dwa zarządzenia dotyczące wsparcia przedsiębiorców w Piotrkowie podpisał w piątek 27 marca prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

Pierwsze dotyczy przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w miejskich lokalach użytkowych. - Na mocy tego dokumentu od 14 marca zawieszamy opłaty czynszowe za najem na 3 miesiące z możliwością wniesienia opłaty w późniejszym terminie – czytamy w dokumencie.

 

Drugie zarządzenie dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenach dzierżawionych od miasta pod pawilony zlokalizowane w różnych częściach Piotrkowa. W stosunku do tych miejsc, podobnie jak w lokalach miejskich, zawieszone są opłaty czynszowe.


- Równolegle czekamy na usankcjonowanie się przepisów rządowych ws. tzw. tarczy antykryzysowej, aby naszą pomocą objąć również pozostałych przedsiębiorców. Podkreślam, że działania miasta będziemy synchronizować z rządowymi, od którego powinna płynąć kluczowa pomoc dla przedsiębiorców i samorządu – mówi prezydent Piotrkowa. Jeszcze raz podkreślę. Aktywność przedsiębiorców jest dla nas niezwykle ważna ponieważ wpływa ona na funkcjonalnie całego miasta i życie wielu piotrkowian.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

... ~... (Gość)30.03.2020 15:52

Taka pomoc to gwóźdź do trumny Panie prezydencie tylko obniżenie o min 70% lub całkowite zniesienie opłaty czynszowej może coś pomóc.

110


gość ~gość (Gość)30.03.2020 14:00

Co to znaczy zawieszamy z możliwością zapłaty za 3 miesiące? Opłaty są anulowane czy po 3 miesiącach trzeba zapłacić?

120


gość ~gość (Gość)30.03.2020 15:02

Tzn ze przez 3 mce nie musisz płacić jak nie masz a po 3 miesiącach trzeba uregulowac i dalej płacić ot taka pomoc

100


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga30.03.2020 14:34

p. Chojniak bardzo szczodry dla swoich przedsiębiorców pozwoli zapłacić za czynsz 3miesiecznym opóźnieniem????

150


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat