Ulgi dla przedsiębiorców, pomoc dla seniorów. Radna Piotrkowa apeluje

ePiotrkow Piątek, 20 marca 202049 7482
Apel do prezydenta Piotrkowa wystosowała radna Marlena Wężyk-Głowacka podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta (18.03). Zwróciła uwagę, że w związku z epidemią, na problemy ekonomiczne szczególnie narażony jest mały i średni biznes, a od tego zależy los pracowników. Radna złożyła kilka propozycji, które jej zdaniem powinny zostać zrealizowane.
fot. UM Piotrków

M. Wężyk-Głowacka proponuje: czasową rezygnację z poboru podatku od nieruchomości; obniżenie, a w niektórych przypadkach całkowita rezygnacja, z czynszu najmu lokali handlowych i usługowych należących do miasta; czasowe obniżenie czynszu w TBS; czasowe zawieszenie funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania; realna pomoc finansowa dla firm i pracowników czasowo niemogących świadczyć swoich usług; zawieszenie biletu miesięcznego MZK; nowy plan pomocy dla seniorów i osób przewlekle chorych, który umożliwi im bezpieczne przeprowadzenie kwarantanny; obniżenie kosztów wywozu śmieci, wody i ścieków; wyasygnowanie pomocy dla miejscowych szpitali.

 

Do pomysłów radnej odniósł się sekretarz miasta Bogdan Munik. - Nie możemy ad hoc, emocjonalnie podejmować pewnych decyzji – komentował. - Na to wszystko potrzeba czasu. Szereg firm jest pozamykanych, szereg biznesów jest nierealizowanych, będzie to miało wpływ również na sytuację samorządu terytorialnego. Dziś nie potrafimy powiedzieć, czy za pół roku wpływy, które planowaliśmy z tytułu podatku, będą w ogóle realizowane. Może się okazać, że tych wpływów nie będzie. I co wtedy? Wtedy polecą inwestycje. Dlatego właśnie musimy wykazywać się rozsądkiem. Wszystko musi być poprzedzone ekonomicznymi analizami. Samorząd nie może po prostu pstryknąć palcem i powiedzieć „tego nie będzie!” Samorząd działa w granicach prawa i w oparciu o przepisy prawa. I z tego jest rozliczany.

 

Sprawę skomentował także prezydent Krzysztof Chojniak, który powiedział, że na pewno wszystkie te propozycje będą rozważone, ale bez odpowiednich konsultacji nie może złożyć obietnicy ich realizacji.


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga20.03.2020 19:21

Tak głupich nieprzemyślanych propozycji , prócz tej pani nikt by chyba nie wymyślił.Przebiła tymi majaczeniami nawet te nieszczęsne tężnie.

1015


słowak ~słowak (Gość)22.03.2020 09:30

Dobrze, że w tej radzie jest Pani Marlena. To jeden człowiek co myśli i zależy jej na czymś więcej niż własny stołek. Natomiast odpowiedź Munika to typowe urzędolenie typu: należy poczekać, nic nie róbmy bo się zmęczymy, jeszcze mamy czas...a za chwile będzie dramat i to co dziś kosztowało by nas 100 będzie nas kosztowało 1000. Ci ludzie w Urzędzie nie mają pojęcia o otaczającej ich rzeczywistości siedzą od 15 lat na stołkach i nic nie widzą bo po co widzieć jak i tak nas wybiorą.

40


gość ~gość (Gość)20.03.2020 15:11

Jak pabi sie tak martwi o losy innych niech sama cos dolozy i dopomoze

76


gość ~gość (Gość)22.03.2020 07:02

A czemu tylko obniżenie czynszu w TBS?? W Piotrkowie mamy jeszcze Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty czemu dla mieszkańców tych instytucji nie chce Pani obniżenia czynszu??? Czym ci mieszkańcy różnią się od mieszkańców TBS?

20


gość ~gość (Gość)20.03.2020 08:49

Proponuję zawiesić wynagrodzenia w urzędzie miasta tak są nieefektywni

152


gość ~gość (Gość)20.03.2020 10:18

Nie będzie małych firm, to zwiększy się liczba bezrobotnych i osób na zasiłkach.
Może by radni zrezygnowali z diet na czas kwarantanny?

200


gość ~gość (Gość)20.03.2020 22:22

Radna proponuję...I co z tego

24


.,., ~.,., (Gość)20.03.2020 19:41

Kobita nie ma o niczym pojęcia.Chce tylko zabłysnąć

99


koment ~koment (Gość)20.03.2020 22:43

Ogólnie powinno się zawiesić składki ZUS-owskie oraz czynsze dla przedsiębiorców bo to oni ciągną całą gospodarkę.

41


~babcia moherowa ~~babcia moherowa (Gość)21.03.2020 21:11

A nie mogła ta wybitna radna wygrać wyborów do sejmu wtedy by doradzała rządowi a nie truje prezydentowi miasta by został cudotwórcą, niedawno temu proponowała pilną odnowę ul. Rakowskiej w dobie zamieszania spowodowanego budową A-1 z jednoczesnym dewastowaniem ulic Piotrkowa przez kierowane z tego powodu objazdy przez miasto widać z tego, że jest to największy szkodnik dla naszego miasta który chciałby zrzucić wszystkie skutki niedołęstwa władz centralnych na nasze miasto.

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat