Ulewa sparaliżowała Piotrków (FILM)

Strefa FM Czwartek, 24 czerwca 2021107 48928
W czwartkowy poranek kierowcy mieli ogromne problemy z przemieszczaniem się po mieście. Obfite opady deszczu zalały główne ciągi komunikacyjne Piotrkowa.

Ładuję galerię...

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Policja blokuje wjazd w ulicę Wojska Polskiego z Armii Krajowej, bo ta zamieniła się w rwący potok. Nieprzejezdna jest także ulica Narutowicza. Utrudniony przejazd może być aleją Piłsudskiego w kierunku al. Kopernika. Spore korki także na ulicy Słowackiego.


Z wielu samochodów zerwały się tablice rejestracyjne. Na niektórych skrzyżowaniach nie działa sygnalizacja świetlna.

 

 

Z kolei na Polnej zalewane są posesje.

 

Państwowa Straż Pożarna dzisiaj miała już kilkanaście interwencji na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego związanych ulewnym deszczem.

 


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (107)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga26.06.2021 12:01

Rozumiem, że numery rejestracyjne tych 4 samochodów z filmu jadących po chodniku i ścieżce rowerowej zostały przekazane policji wraz z nagraniem?

43


sośniak ~sośniak (Gość)28.06.2021 22:02

Rozkład jazdy gondoli dostępny na stronie UM.

50


Dk ~Dk (Gość)26.06.2021 17:29

Ale tam jest nowa kanalizacja ...

40


polot ~polot (Gość)26.06.2021 11:13

ladnie podmylo szamba i psie gunwa z ulic i smieci bleee

20


g ~g (Gość)25.06.2021 10:22

Diesel wszędzie wjedzie .

30


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.06.2021 23:21

Czy energetyka wyłaczyła prąd na zalanym odcinku co by nikogo prąd z latarni nie zabił ?

30


Ot ~Ot (Gość)25.06.2021 20:26

Sposób jest tylko jeden. Jeszcze więcej betonu.

100


Jout ~Jout (Gość)24.06.2021 17:21

Ludzie wy ciągle narzekacie to wina Rafała trzaski

35


lion92 ~lion92 (Gość)24.06.2021 22:40

Aż chce się z bezradności tylko śpiewa ć evergreen Kasi Nosowskiej "Moja i Twoja nadzieja"... ????????

40


maddox maddoxranga24.06.2021 16:22

Z jednej strony wiem, że instalacji technicznych nie projektuje się na ekstrema statystyczne a taką w naszym klimacie jest właśnie dzisiejsza ulewa. Tak samo jak budynków nie projektuje się na uderzenie samolotu, chyba że zastosowanie tego budynku tego wymaga (np. jest to bunkier ;) ). Tak samo projektuje się np. zaopatrzenie w wodę czy nawet instalacje elektryczne w Waszych mieszkaniach (jak uruchomicie wszystkie sprzęty na raz to jest prawie pewne że wywali wam bezpiecznik bo to sytuacja ekstremalna i przy prowadzeniu instalacji zakłada się coś takiego jak współczynnik jednoczesności - jednym słowem statystycznie wyznaczony współczynnik oznaczający ile w danym momencie odbiorników będzie pracować jednocześnie). Gwarantuję też, że jak cały blok zacznie brać prysznic w tym samym momencie to też wody w kranach zabraknie. Tak samo kanalizacja deszczowa zadziała poprawnie przez 99% czasu, a ten jeden procent to właśnie takie ekstrema jak ulewa. Oczywiście że da się zbudować kanalizację która te ekstrema obsłuży ale będzie to niebotycznie drogie (może ktoś kojarzy słynną zasadę pareto).
Z drugiej strony, miasto i prezydent swoimi decyzjami i przebudowami nie pomaga. Na prywatnej działce często jest określone minimum powierzchni biologicznie czynnej. To minimum (poza samą ekologią, miejscem życia owadów itp.) powoduje, że ziemia jest odsłonięta na większej powierzchni i tą większą powierzchnią może wchłaniać wodę opadową. Czasem mam wrażenie, że ta rzecz nie jest wcale uwzględniana przy przebudowach ulic. Jeśli zabudowujemy niemalże każdy skrawek ziemi betonem lub kamieniem to musimy z tej powierzchni wodę odprowadzić. Tymczasem w Piotrkowie (tutaj trzeba zaznaczyć że to nie tylko nasz lokalny trend) każda przebudowa czy modernizacja kończy się większym zabetonowaniem danego obszaru niż był przed przebudową, a później przy ulewach mamy podtopienia a przy upale trzeba stawiać kurtyny wodne.

194


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat