Ukradli zabytkowe okna

PolicjaŁódzkie Czwartek, 22 listopada 20182 8572
Ukradli okna z zabytkowego budynku destylarni. Złodzieje – 56 i 34-latek – są już w rękach policji. Wartość okien, których pochodzenie datuje się na 1906 rok, to 4,5 tys. zł.

Ładuję galerię...

Do kradzieży z zabytkowego budynku destylarni w miejscowości Wąglany w powiecie opoczyńskim doszło w nocy z 19 na 20 listopada. - Sprawcy weszli na teren prywatnej posesji i z niezamieszkałego i niezabezpieczonego budynku wymontowali zabytkowe okna, których pochodzenie datuje się na 1906 rok – informuje oficer prasowy komendy policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień. - Policjanci na miejscu zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady, a do ustalenia sprawców zostali włączeni policjanci wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy policji. Jeszcze w dniu zgłoszenia kryminalni ustalili tożsamość podejrzewanych o kradzież mężczyzn i miejsce, w którym mogą znajdować się skradzione przedmioty. Okazało się, że złodzieje skradzione okna sprzedali na jednym z pobliskich złomowisk.

 

Do wyjaśnienia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 56 i 34 lata. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie dwóm mieszkańcom Opoczna zarzutu kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.11.2018 11:08

Zuchy. Złapali dwuch złomiarzy. Prawdziwy sukces. Złapali to dużo powiedziane. Ktoś porostu doniósł i wskazał palcem. Ci dwaj pewnie się nie opierali bardzo bo po tanim winie raczej byli senni. Ale sukces medialny jest. Jak złapią prawdziwego złoczyńce(zamiast brać od niego kasę) to napiszcie a nie nienapiszecie bo raczej się to nie wydarzy.

11


gość ~gość (Gość)23.11.2018 04:33

Bardzo dobrze szkoda, że tak rzadko tak sprawnie działają...

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat