Ukradli przyczepę z towarem o wartości blisko pół miliona złotych

PolicjaBełchatów Sobota, 19 czerwca 20215 5819
Zaledwie kilku godzin potrzebowali bełchatowscy policjanci, aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży naczepy z kontenerem. Odzyskali też całość skradzionego mienia o łącznej wartości blisko 500 tysięcy złotych. Podejrzani w wieku 34, 35 i 48 lat odpowiedzą za kradzież i kradzież z włamaniem.

Ładuję galerię...

Do bełchatowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży naczepy z kontenerem. Zgłaszający postawił naczepę na parkingu przy stacji paliw w miejscowości Kluki nocą 11 czerwca 2021 roku. W kontenerze znajdowały się maty pompujące oraz zestawy do badmintona.

 

W sprawę zaangażowali się bełchatowscy kryminalni. Przeglądając zapis monitoringów ustalili, że naczepa z kontenerem została skradziona nad ranem 13 czerwca. Zabrali ją mężczyźni, którzy przyjechali białą ciężarówką. Zaledwie w ciągu kilku godzin bełchatowscy kryminalni wytypowali sprawców, a ustalenia w sprawie doprowadziły ich na posesję w powiecie grójeckim. Przeszukując teren posiadłości, w stodole znaleźli i zabezpieczyli kartonowe pudła ze skradzionym towarem. Kiedy policjanci prowadzili przeszukanie, na teren posesji wjechała kia ceed. Kierowca osobówki widząc na podwórzu nieoczekiwanych gości natychmiast wycofał. Jednak próba ucieczki szybko została udaremniona. Autem kierował 35-letni mieszkaniec tej posesji, a pasażerem był 48-letni mężczyzna. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do bełchatowskiej komendy. W pokoju zajmowanym przez 35-latka, policjanci znaleźli dubeltówkę oraz 13 sztuk amunicji. Stróże prawa odzyskali też skradzioną naczepę. Stała porzucona kilkanaście kilometrów dalej.

 

Rankiem 16 czerwca policjanci zatrzymali 34-latka - kolejną osobę związaną z tą sprawą. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zarzuty trójce podejrzanym.

 

Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Dodatkowo 35-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)19.06.2021 17:48

Dlaczego politycy żadnej opcji politycznej, nie chcę publikowania wizerunku takich przestępców ??
Boją się gniewu swoich wyborców ?? Ma odwagę ktoś o to zapytać czołowych politykierów ?

60


tralalicjant ~tralalicjant (Gość)20.06.2021 00:20

Czy ktoś wie dlaczego policjanci z komisariatu w Grabicy pod kierownictwem obecnego komendanta zajmują się sprawami, którymi nie powinni ?

20


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)19.06.2021 08:56

Czyli policja sie nie napracowala.Ale i tak dziw,ze potrafili monitoring przejrzec.Normalnie to sa bezradni.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat