Ukradła starszej kobiecie 520 zł

ePiotrkow Wtorek, 28 października 20141 1762
71-letnią mieszkankę gminy Czerniewice w powiecie tomaszowskim (która akurat wykonywała na podwórku prace porządkowe) zaczepiła kobieta, która zapytała staruszkę o wysokość emerytury. Kiedy usłyszała odpowiedź, stwierdziła, że kobiecie przysługuje dopłata.

Oszustka została wpuszczona do domu, oprócz pomocy w otrzymaniu dofinansowania zaproponowała pomoc medyczną, stwierdziła, że jest lekarką i gratisowo może przebadać starszą panią. Seniorka w czasie badania miała naciągnięty na głowę sweter, w tym czasie fałszywa lekarka zdążyła ukraść z portmonetki 520 zł. Pokrzywdzona, zdziwiona metodą badania, chciała zadzwonić do syna, wtedy oszustka natychmiast wybiegła z domu ofiary.
Do zdarzenia doszło 24 października około godziny 14.00.

Po raz kolejny policja apeluje do osób starszych oraz dzieci emerytów, aby przestrzegali swoich dziadków, babcie przed oszustami przedstawiającymi się za przedstawicieli różnych instytucji. Oszuści, licząc na łatwy łup, najczęściej wykorzystują osoby starsze, ufne, łatwo dające się nabrać. Przestrzegajmy seniorów, aby nie wpuszczali do mieszkań osób, których nie znają.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zanzi ~Zanzi (Gość)28.10.2014 08:58

To jest najgorszy, najobrzydliwszy typ oszusta, żerujący na staruszkach. To już więcej "szacunku" mam do takich co napadają na banki, czy inne chronione instytucje.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat