Ukradł paczkę papierosów. Może trafić za kratki na 12 lat

PolicjaTomaszów Wtorek, 19 maja 202013 5223
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego ze sklepów z alkoholem w Tomaszowie Mazowieckim. Mężczyzna wszedł do niego i zabrał paczkę papierosów wartą około 14 złotych. Jednocześnie odchylił kurtkę i pokazał osobie obsługującej, że jest gotów użyć przedmiotu wyglądającego jak broń palna, który miał w pistoletowej kaburze. Gdy sprzedający zażądał zwrotu przywłaszczonych przez napastnika papierosów, ten wyjął z kabury pistolet i grożąc jego użyciem opuścił w pośpiechu sklep. Kryminalni tuż po otrzymaniu zgłoszenia, przystąpili do gromadzenia śladów w sprawie. Okazało się, że mężczyzna odjechał z miejsca napadu samochodem. Policjanci dotarli za nim na teren powiatu skierniewickiego. Tam przy współpracy z kryminalnymi z komendy w Skierniewicach odnaleźli pojazd, którym agresor się poruszał, a następnie mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 32-letni mieszkaniec Skierniewic został zatrzymany. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli pistolet wykorzystany przy rozboju. Była to replika broni palnej. Policjanci zabezpieczyli odzież podobną do tej wykorzystanej przy napadzie. W kieszeni znaleźli paczkę papierosów tej samej marki, jaką mężczyzna przywłaszczył na terenie sklepu. 32-latek już w chwili policyjnego zatrzymania przyznał się do dokonania rozboju na terenie sklepu. Zostały mu przedstawione prokuratorskie zarzuty rozboju. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek (18 maja) na wniosek Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.05.2020 10:02

Dobrze,ze kara smierci go nie strasza.

01


gość ~gość (Gość)19.05.2020 14:44

Ja kiedyś ukradłem batona z biedronki i nikt mnie nie złapał

12


posejdon ~posejdon (Gość)20.05.2020 07:47

Kłamliwy tytuł, bo to jest rozbój a nie kradzież.

20


epe ~epe (Gość)19.05.2020 11:57

14zł.
heh... inni kradną miliardy w białych kołnierzykach i nie dostają nawet 1 godziny odsiadki. miłego dnia;)

103


ssssss ~ssssss (Gość)19.05.2020 15:04

Tak właśnie uzależnia nikotyna. Całkowite, spustoszenie w mózgu. Zrobić coś takiego za paczkę fajek? Odjechać autem? Nie mogę sobie tego wyobrazić. Albo głód nikotynowy, albo alkohol, albo narkotyki-jakiś czynnik musiał zadziałać tutaj dodatkowo.

40


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)19.05.2020 11:25

Tym samym rozbójnik załatwił sobie sprawę wyjazdu wakacyjnego i nie będzie musiał się starać o bon tysiączłotowy, bo wakacje spędzi w miłym towarzystwie, na koszt nas wszystkich. Ot cwaniak.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat