Ugodził włamywacza dłutem w pośladek

PolicjaRadomsko Piątek, 05 marca 202145 11282
Ugodził włamywacza dłutem stolarskim w pośladek oraz uderzył go kijem. 74-letni mieszkaniec Gomunic na gorącym uczynku złapał złodzieja, który włamał się do jego domu. Okazało się, że przestępstwa dopuścił się jego 69-letni kolega.
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com / TheDigitalWay

Ranny włamywacz uciekł jednak z miejsca zdarzenia, a właściciel posesji poinformował o całym zdarzeniu policję. - Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego, który stwierdził, że zna sprawcę tego przestępstwa. Zgłaszający dodał, że włamywacz uciekł z podwórka, po tym jak uderzył go kijem i ugodził dłutem stolarskim w pośladek. Kilka minut później policjanci zatrzymali wskazanego 69-latka. Mężczyzna ze względu na obrażenia pozostał w radomszczańskim szpitalu na obserwacji. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że panowie znali się od kilku miesięcy. Korzystali oni ze swojej wiedzy technicznej i wykonywali wspólnie zlecone prace. Wszystko wskazuje na to, że 69-latek wykorzystał sytuację i podczas jednej z wizyt ukradł klucz do drzwi budynku kolegi. Feralnego dnia był przekonany, że nikogo nie ma na terenie posesji. Bardzo się zdziwił, gdy 74-latek niespodziewanie wszedł do pomieszczenia. Pokrzywdzony sądził, że do jego nieruchomości wtargnął złodziej, więc ugodził intruza dłutem w pośladek i uderzył kijem. Mundurowi zabezpieczyli kij i dłuto, którymi posłużył się 74-latek. Pokrzywdzony oszacował straty na kilka tysięcy złotych - mówi podkomisarz Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Zgodnie z obowiązującym prawem za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)05.03.2021 11:24

Niezłe dziadki, jeden i drugi!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat