Uderzył ratownika butelką z płynem do dezynfekcji

PolicjaOpoczno Sobota, 22 sierpnia 202022 7646
Nietrzeźwy mężczyzna znieważył ratownika medycznego, zerwał mu z twarzy maseczkę ochronną, a także uderzył butelką z płynem do dezynfekcji rąk. Do zdarzenia doszło na terenie szpitala powiatowego w Opocznie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Do namiotu segregacyjnego, który znajduje się przed budynkiem szpitala, wszedł pijany mężczyzna. Zachowywał się agresywnie i wulgarnie, groził także ratownikowi pobiciem. - W pewnym momencie agresor zerwał z twarzy ratownika maseczkę ochronną, a następnie chwycił stojące obok butelki z płynem do dezynfekcji rąk i rzucił nimi w kierunku ratownika. Jedna z butelek trafiła mężczyznę w plecy. Po chwili agresywny pacjent uciekł z pomieszczenia. Wezwani na miejsce policjanci ustalili nie tylko rysopis agresora ale także przy pomocy dostępnych systemów teleinformatycznych jego nazwisko. Aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę napaści, policjanci wspólnie z pokrzywdzonym ratownikiem pojechali radiowozem na ulice Opoczna w poszukiwaniu agresywnego pacjenta. Jednocześnie o zdarzeniu powiadomieni zostali policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy rozpoczęli namierzanie mężczyzny. Już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Był to 46-letni opocznianin. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie - mówi asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

 

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz odpowie za swoje postępowanie, a grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.08.2020 12:37

Na OSiRze mieszają z wodą, żeby było więcej. Nie działa, ale jest taniej.

32


gość ~gość (Gość)22.08.2020 16:55

Do zoo z nim,skoro zachowuje się jak małpa to powinien tam trafić.

21


gość ~gość (Gość)22.08.2020 19:15

Bez przesady.Każdemu sie może zdarzyć.Mi kiedyś jak odbiło po gorzale to somsiada pobiłem.Ale wypili my flachę na zgodę później i lus jusz jest

01


ja ~ja (Gość)22.08.2020 15:32

I to jest temat na pierwszą stronę? Jaja sobie ktoś robi?

13


gość ~gość (Gość)22.08.2020 12:13

To był stary mojego kumpla

13


qwert ~qwert (Gość)22.08.2020 10:43

Czy wiadomo ile miał lat ?

33


gość ~gość (Gość)22.08.2020 10:12

Ja co sobota dostaje butelką po głowie i jakoś nie robię z tego sensacji.

412


Anka ~Anka (Gość)22.08.2020 13:03

Żadnej taryfy ulgowej. Niech to się w końcu skończy. Jak nie umie lub nie może chlać niech siedzi w domu. A jeśli tego nie rozumie to do kopalni. Zastąpi chorych górników i przynajmniej da upust nadmiarowi energii. Ukropie wagon węgla - można wypuścić. Nic tak nie uszlachetnia jak praca.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat