Udany debiut młodych zapaśników AKS

ePiotrkow Wtorek, 02 marca 20211 1992
Młodzi zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego zaliczyli udany debiut w gronie kadetów. Podczas zawodów o Puchar Polski, trzech piotrkowskich debiutantów w tej kategorii wiekowej awansowało do strefy medalowej. Srebrny krążek wywalczył ich o rok starszy kolega Patryk Robaszek.
fot. AKS Piotrków

Na pierwszych tegorocznych zawodach w kategorii kadetów Atletyczny Klub Sportowy reprezentowało jedenastu zapaśników. Dla siedmiu z nich był to debiut w starszej grupie wiekowej w turnieju tej rangi. Do strefy medalowej awansowało trzech, którzy ostatecznie zajęli piąte miejsca: Michał Radziszewski (kat. 51 kg), Franciszek Cejnóg (kat. 55 kg) i Stanisław Fussy (kat. 80 kg). Srebrny krążek wywalczył ich starszy kolega Patryk Robaszek (kat. 80 kg), dla którego obecny rok jest kolejnym w rywalizacji wśród kadetów.

W sporcie nie zawsze najważniejsze są medale. Oczywiście, każdy zdobyty krążek zawsze bardzo nas cieszy, dlatego gratulujemy Patrykowi sukcesu. Ale warto zwrócić uwagę na coś innego: chłopcy, którzy jeszcze w zeszłym roku byli w krajowej czołówce wśród młodzików, po przejściu do wyższej grupy wiekowej także są w czołówce krajowej mimo tego, że walczą ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. To pokazuje, że system szkolenia, który funkcjonuje w naszym klubie, zdaje egzamin – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Najważniejszymi zawodami w kategorii wiekowej kadetów jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w tym roku zaplanowana jest na początek maja.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_bm ~gość_bm (Gość)03.03.2021 12:01

Niszowy sport , nikt tym się nie interesuje , garstka ludzi może w Polsce

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat