Udany debiut Dimy

Sobota, 27 kwietnia 201927
Podczas sobotniego meczu na ławce trenerskiej Piotrcovii obok Agaty Wypych po raz pierwszy usiadł szkoleniowiec Piotrkowianina Dmytro Zinchuk, który zastąpił Andrzeja Bystrama. Ten duet doskonale sobie poradził, ponieważ piotrkowski zespół pokonał KPR Jelenia Góra 36:23 (18:13).

Wcześniej Piotrcovia pokonała w fazie play-out jedynie najsłabszy zespół w tabeli, czyli UKS PCM Kościerzyna 39:30 (18:13), przegrywając z pozostałymi drużynami, m. in. z zespołem z Jeleniej Góry 22:27 (14:12). W rewanżowym spotkaniu fazy play-out nasze zawodniczki były jednak wyraźnie lepsze od rywalek z województwa dolnośląskiego. Początek meczu był wyrównany, jeszcze w 8. minucie spotkania był remis 5:5, w ciągu czterech minut nasze zawodniczki wypracowały jednak czterobramkową przewagę i do końca pierwszej części spotkania kontrolowały przebieg gry.

W drugiej połowie piotrkowianki konsekwentnie powiększały przewagę, a gdy w 41. minucie prowadziły już 27:17 chyba każdy kibic w Hali Relax był pewien że tego meczu nie można przegrać.

Kolejny mecz piotrkowianki rozegrają 5 maja, zmierzą się wówczas z tamtejszą Koroną. Czy i tym razem się zrewanżują..?

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (18:13) KPR Jelenia Góra

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Despodovska 6, Ciura 6, Ivanović 5, Belmas 5, Wasilewska 4, Gutkowska 4, Senderkiewicz 2, Klonowska 1, Zaleśny 1, Gajewska 1, Małecka 1, Cygan.