Udana parada jachtów na Zalewie Sulejowskim

ePiotrkowRegion Czwartek, 20 czerwca 20197 4894
Po raz kolejny z okazji święta Bożego Ciała na wodach Zalewu Sulejowskiego odbyła się parada jachtów. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło blisko 40 jednostek. Organizatorem parady był, podobnie jak w poprzednich latach, Klub Żeglarski Ziemi Piotrkowskiej "Szot".

Ładuję galerię...

Choć przed południem chmurzyło się i nieco padało, dokładnie o godzinie 12.00 z portu w Barkowicach Mokrych wystartowała zapowiadana od kilku dni parada jachtów, której organizatorem był Klub Żeglarski Ziemi Piotrkowskiej „Szot”. Sygnał – dmąc w róg – do rozpoczęcia żeglowania dał wszystkim Ryszard Skura, wiceprezes wspomnianego klubu.

 

W paradzie wzięło udział blisko 40 jachtów, bowiem po drodze do tej umówionej, oryginalnej armady dołączały inne jednostki z pozostałych portów. Część żeglarzy, korzystając ze sprzyjającego im wiatru popłynęła w kierunku Bronisławowa, a cześć zawitała do Zarzęcina, skąd następnie wyruszyła w drogę powrotną do portu w Barkowicach. Jak zapowiadają organizatorzy kolejna parada planowana jest za rok.   

 

Agawa


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ryszard Skura Ryszard Skuraranga24.06.2019 21:06

Może kiedyś się doczekamy , aby parada dopłynęła do samego Sulejowa. To by była dopiero atrakcja.

11


Dobra woda ~Dobra woda (Gość)23.06.2019 16:59

Co tam przystań, co tam nowy most, co tam aula, Gminy nie stać na ułożenie asfaltu na jednej z najstarszych ulic w mieście, nawet Radny nic w tej sprawie nie może, albo nie chce?

40


Pływak ~Pływak (Gość)23.06.2019 11:30

A dlaczego jachty nie dopłynęły do tej nowej przystani obok mostu w Sulejowie? Może pilica za płytka? Nie pogłębili? A to szkoda. A przystań koło placu straży kiedy zostanie oddana? Chyba, że można dopłynąć do tej przy kościele? Ale czy ona pomieści wszystkie jednostki?

40


gość ~gość (Gość)21.06.2019 14:31

Zlikwidowali wszystko to niech i wodę prominenci naprawią. Ciekawe kto położy łapę na wszystkim? Przy okazji apel... wyp....olić wszystkie spalinówki.!!!!

30


polot ~polot (Gość)21.06.2019 04:50

Czy biorą już sumy?

50


mamtog ~mamtog (Gość)20.06.2019 20:29

Super impreza, ale w tym gnoju..

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat