Uczyli się strzelać i udzielać pierwszej pomocy

ePiotrkow Niedziela, 18 maja 20140 1316
Uczyli się strzelać, ale też udzielać pierwszej pomocy. W Tomaszowie Mazowieckim odbył się Obóz Sportowo-Militarny dla uczniów ZSR CKP w Bujnach.

W obozie uczestniczyli uczniowie liceum ogólnokształcącego z klas mundurowych o profilu wojskowym i policyjnym. W programie obozu znalazło się m.in. zwiedzanie jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim.

 

- Mogliśmy zobaczyć sprzęt i wyposażenie żołnierzy służących w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej oraz poćwiczyć strzelanie na profesjonalnej strzelnicy wojskowej. Program obozu obejmował też wykład w Powiatowej Komendzie Policji w Tomaszowie Mazowieckim na temat “Psychologicznych aspektów pracy w służbach mundurowych” – opowiadają uczniowie z Bujen.

 

Uczestnicy obozu ćwiczyli także udzielanie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, brali udział w zajęciach samoobrony, terenoznawstwa i grach sportowych. Ogromne emocje towarzyszyły im podczas ćwiczeń w parku linowym, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje możliwości. Najbardziej podobały się wszystkim spływy kajakowe rzekami Pilicą i Wolbórką.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat