Uczyli się jak ratować życie

Strefa FM Poniedziałek, 16 października 20176 3787
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.

Ładuję galerię...

W szkole podstawowej nr 3 zorganizowano wydarzenie z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. - Zaprosiliśmy uczniów na swoistą lekcję resuscytacji, czyli udzielania pomocy osobie, u której nastąpiło zatrzymanie krążenia. Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo często. Uczniowie mówili, że występuje 400 tysięcy takich zdarzeń w Europie w ciągu roku. Przeżywa tylko 1 osoba na 10, ponieważ udzielamy pomocy tylko w 1 przypadku na 5. Najwyraźniej nie czujemy się w tym mocni i nie wiemy jak to zrobić. Takie lekcje jak dzisiejsza pozwalają nauczyć się prawidłowej reakcji i przeprowadzania masażu serca - mówi Małgorzata Kociniak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.


Akcja dla uczniów szkół gimnazjalnych z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca odbyła się w Piotrkowie po raz czwarty.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.10.2017 23:06

Witek możesz sobie gdybać a i tak NFZ zrobi swoje i utnie pieniadze na leczenie. Przykładem jest nasza rehabilitacja na Dmowskiego 47 "Pioma". Porządek, zabiegi dobre, setki ludzi codziennie a NFZ i tak uciął im połowę pieniędzy. To tak wg Ciebie ma wyglądać sprawiedliwość po nowemu?

10


Witek ~Witek (Gość)16.10.2017 19:46

Dzieci uczą ratować życie za to służba zdrowia robi na odwrót ludzie pod drzwiami szpitali umierają i na pomoc służby zdrowia liczyć nie mogą za to ręce po podwyżki się wyciąga. Ja proponuję płacić za konkretne wyniki a każdy błąd czy złe potraktowanie pacjenta przez medyka obniżać procentowo wynagrodzenie zaraz wezmą się uczciwie do roboty

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat