Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim

Strefa FM Wtorek, 05 czerwca 20182 2575
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.

Ładuję galerię...

- Mamy IX edycję konkursu dotyczącą wiedzy na temat rtm. Witolda Pileckiego. Tegoroczna odsłona nieco różni się od poprzednich, gdyż wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez co pytania obejmą szerszy kontekst działalności bohatera. Wtorkowy finał to już ostatni etap ciężkiej pracy uczniów, aby się do niego zakwalifikować, trzeba było wykonać gazetkę szkolną bądź stworzyć audycję radiową dotyczącą życia rotmistrza. Z ponad 30 zespołów z województwa łódzkiego do ścisłego finału zakwalifikowało się 18 drużyn, z czego 3 są z Piotrkowa. Młodzież bardzo dobrze się spisała, musieli wykazać się zarówno ogromną wiedzą, ale także i kreatywnością - powiedział Sebastian Wojtaś, nauczyciel historii z ZSP nr 1 w Piotrkowie. 

 

W finale uczniowie będą musieli rozwiązać test z wiedzy historycznej, następnie zorganizowany zostanie quiz, który będzie dotyczył także powojennej historii państwa. Wydarzenie ma charakter konkursu, a wiec nie zabraknie także nagród dla zwycięzców. Drużyny z najwyższymi wynikami otrzymają książki, sprzęt elektroniczny oraz bony do jednej z księgarni.

 

 

 

BOX
"Pomarańczowa Linia" znów działa!
Oficjalne otwarcie punktu Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego „Pomarańczowa Linia” przy ul. Konarskiego 2 odbyło się w środę 11 grudnia w naszym mieście.
Kocha fotografię i lotnictwo
Kocha fotografię i lotnictwo
Sławek „hesja” Krajniewski to fotograf lotniczy, który Piotrków upodobał sobie jako bazę swojego projektu „Air-to-Air Meeting”. Kilkunastu fotografów i lotników spotyka się, aby zrobić fantastyczne zdjęcia lotnicze. Fly Fest był okazją do wykonania kolejnych.
Street Workout Park „Wyzwolenie
Street Workout Park „Wyzwolenie" oficj...
Piotrków ma swój Street Workout Park. Specjalna strefa do treningu ulicznego znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. W czwartek nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie obiektu.
Teatr „Wyjście Ewakuacyjne” zdobył Grand Prix w Krakowie
Teatr „Wyjście Ewakuacyjne” zdob...
Spektakl „Cisza. Sen trwa” piotrkowskiego teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne” okazał się najlepszym przedstawieniem 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. W sobotę, 23 marca, młodzi piotrkowscy aktorzy zdobyli Gra...
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych”
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwy...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza we wtorek, 20 listopada, o godz. 17.00 na spotkanie autorskie i promocję książki „Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych” autorstwa Anny Rzędowskiej, Agnieszki Warchulińskiej i Renaty Wojtczak. Wstęp na spotkanie, które odbędzie si...
„Pałacyk
„Pałacyk" świętuje Ogólnopolski Dzień ...
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk" świętuje w poniedziałek (26.03) Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, pod hasłem "Daj siebie innym". Z inicjatywy pracowników stowarzyszenia, w Piotrkowie przez cały dzień odbywają się akcje mające na celu pomoc uzależnionym oraz ich rodzinom w ...
Koncerty styczniowe w Centrum Idei „Ku Demokracji”
Koncerty styczniowe w Centrum Idei „Ku...
W styczniu w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie odbędzie się pięć koncertów podczas których usłyszymy m.in. kolędy, pastorałki. Pierwszy już 3 stycznia.
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultu...

Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

savoir- vivre ~savoir- vivre (Gość)05.06.2018 13:09

Następnym razem proponuję przyjść w bikini

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat