Uczniowie z powiatu piotrkowskiego też będą decydować o tym co dzieje się w ich szkołach

Strefa FMRegion Wtorek, 11 czerwca 20195 3249
We wtorek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie inauguracyjne Forum Młodzieży, podczas którego uczestnicy mogli przedstawić propozycje zmian, jakie ich zdaniem powinny zostać wprowadzone w ich placówkach.

Ładuję galerię...

-We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Forum Młodzieży. Chcemy usłyszeć głos tej drugiej strony, uczniów, którzy kształcą się w naszych szkołach.- powiedział Dariusz Magacz, wicestarosta powiatu piotrkowskiego - Przed wakacjami chcieliśmy porozmawiać o pewnych formułach, które obowiązują, a może powinny się zmienić. My, starsi wsłuchujemy się teraz w przemyślenia uczniów. Ja jestem pewny, że są to młodzi, mądrzy ludzie, którzy zaprezentują nam ciekawe pomysły - dodaje.

 

W Forum Młodzieży wzięli udział reprezentanci czterech szkół z terenu powiatu piotrkowskiego: Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach oraz Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie, Szydłowie i Wolborzu. Zabrakło jedynie przedstawicieli z ZSP z Czarnocina - Przyszłam na to spotkanie, aby pomóc w ulepszeniu naszej szkoły. Od kilku dni w placówce rozmawialiśmy na ten temat i mamy kilka pomysłów. Naszym zdaniem przedmioty rozszerzone w technikum są zdecydowanie nietrafione. Przyszli weterynarze muszą skupić się na matematyce i chemii, a wydaje nam się, że zdecydowanie bardziej przydałaby się im biologia- powiedziała Karolina Śliwka z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. Uczniowie zwrócili również uwagę na tworzenie zbyt wielu klas profilowanych, w których wielokrotnie zdarza się, że uczą się tam tylko 4 osoby. Ich zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby skupienie się na kilku zawodach, które poziomem i przygotowaniem wyróżniałyby się na tle innych szkół.

 

Na spotkaniu uczniowie odebrali od starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, akt powołujący ich do Powiatowej Rady Młodzieży.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Postulat nr 1 ~Postulat nr 1 (Gość)11.06.2019 22:56

Znieść wszystkie lekcje!

13


gość ~gość (Gość)11.06.2019 22:40

W tych szkołach wiecej nauczycieli i administracji,niż uczniów.
Marnowanie pieniędzy.Ilu tam uczniów zdaje maturę?

14


gość ~gość (Gość)11.06.2019 20:12

Tak jest panie Starosto słuchać młodych i z młodymi do przodu iść...

30


www ~www (Gość)11.06.2019 17:20

Same propozycje, to żadna nowość. Ciekawe kto te propozycje potraktuje na serio?

50


gość ~gość (Gość)11.06.2019 14:42

Brawo może w końcu będzie 21 Wiek w szkole a nie tylko gadanie o nim, precz z KN...

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat