Uczniowie z ZSP nr 5 wrócili z Esslingen

ePiotrkow Środa, 18 maja 20160 3138
Dwunastu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie wyjechało do Esslingen (Niemcy). Uczniowie „Ekonomika” brali udział w wymianie młodzieży ze szkołą im. J. F. Kennedy'ego. Była to już siódma wyprawa do partnerskiej szkoły. Wymiana między szkołami trwa od 2004 r.

Uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły przygotowali dla polskich uczniów ciekawy program, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Pierwszego dnia polska młodzież została przywitana przez dyrekcję szkoły, uczniów i nauczycieli, a następnie udała się na spotkanie w Urzędzie Miasta Esslingen. Z przedstawicielem Urzędu rozmawiano o zaletach wymiany młodzieży. Po południu uczniowie, wyposażeni w urządzenia GPS, odnajdywali i poznawali zabytki przepięknego Esslingen (gra miejska). W następnych dniach młodzież obserwowała lekcje swoich niemieckich rówieśników, w Ludwigsburgu. Mogła też zapoznać się z pracą Centrali Wyjaśniania Zbrodni Hitlerowskich, a pobyt w parku rozrywki Europa Park dostarczył wiele niezapomnianych przeżyć. W programie był również wyjazd do Strasburga (Francja). Młodzież zwiedziła miasto i Parlament Europejski.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat