Uczniowie z SP nr 8 w Piotrkowie świętowali

Strefa FM Piątek, 30 listopada 20181 3464
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 mieli w piątek dwa powody do świętowania. Młodzież wraz z nauczycielami obchodzili Święto Patrona Szkoły, upamiętnili też 100-lecie odzyskania przez Polskę nieodległości. Dla wszystkich widzów przygotowana została niezwykła akademia.

Ładuję galerię...

Na scenie w Szkole Podstawowej przy ulicy Sienkiewicza 8 można było zobaczyć tłumy. Jedni śpiewali, inni tańczyli, a to wszystko po to, aby przypomnieć rówieśnikom dwa bardzo ważne wydarzenia. - Moim zdaniem taka żywa lekcja historii najbardziej trafia do młodzieży. Jestem pewny, że te dwa wydarzenia historyczne na pewno pozostaną na długo w ich pamięci. Poza tym, że uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, to nawiązaliśmy także do Powstania Listopadowego, ponieważ patronka naszej szkoły Emilia Plater poświęciła wtedy swoje życie - powiedział Zbigniew Włodarczyk, dyrektor SP nr 8.

 

Aktorzy, mimo młodego wieku, bardzo poważnie podeszli do występu. - Uważam, że taka forma przedstawienia historii jest świetna. Zwykłego wykładu prawdopodobnie nikt by nie słuchał, a spektakl mam nadzieję, że wszyscy zapamiętają na długo. - powiedziała jedna z uczennic SP nr 8, Patrycja Głowacka. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.12.2018 17:19

Emilia Plater zagrana cudownie.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat