Uczniowie z Niechcic na Festiwalu Smaków w Bełchatowie

ePiotrkow Środa, 06 listopada 20130 3333
Uczniowie gimnazjum Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Niechcicach uczestniczyli w Festiwalu Smaków w ZSP nr 4 w Bełchatowie. Każdy mógł skosztować specjałów przygotowanych przez uczniów i firmy z regionu bełchatowskiego. Były ciasta, sałatki, przystawki, kawy, herbaty i koktajle.

Nie obyło się też bez pokazu „ekologicznych fryzur" i pokazów fitness. Uczniowie mogli skorzystać z lekcji otwartych i wykładów o zdrowym żywieniu. Sporo emocji wzbudził też konkurs kulinarny, w którym zmierzyli się uczniowie, nauczyciele i reprezentacja Starostwa. Wykorzystanie arkuszy kalkulacyjnych w dietetyce, wartości odżywcze produktów czy ekonomika zdrowego żywienia, to niektóre tematy lekcji otwartych, które odbyły się podczas Festiwalu Smaków.

"Ekonomika zdrowego żywienia", "Marketing i reklama przedsiębiorstwa gastronomicznego", "Kuchnia szlachecka XVI – XVII wieku", "Ciało w kulturze" - to tylko niektóre tematy, które poruszyli pedagodzy oraz zaproszeni specjaliści podczas otwartych zajęć. Udowodnili i uświadomili, że gastronomia skupia w sobie wiele innych, pozornie nie łączących się dziedzin, zaczynając od ekonomii, a kończąc na biologii i chemii. Myślą przewodnią spotkania była edukacja młodzieży w zakresie propagowania zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie się oraz rekreacyjne uprawianie sportu.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat