Uczniowie z Krzyżanowa będą obserwować zjawiska pogodowe

Region Środa, 28 kwietnia 20213 956
Przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie zamontowano Szkolną Stację Meteorologiczną, która posłuży uczniom do obserwacji pogody.
fot. wola-krzysztoporska.pl

Stacja Meteorologiczna ma wszystko, co jest potrzebne w meteorologii: barometr, higrometr, termometr, deszczomierz i kurek na dachu do wskazywania kierunków świata i pomiaru siły wiatru.

 

Stację zakupiono ze środków pozyskanych w ramach rezerwy subwencji oświatowej. Posłuży ona do dokonywania bezpośrednich obserwacji pogody, odczytywania wskazań pomiarów urządzeń. Uczniowie, poprzez bezpośrednie ćwiczenia, opanują umiejętność oceniania i przewidywania pogody oraz określania i wskazywania kierunków świata.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

m ~m (Gość)28.04.2021 21:00

Kupa śmichu

43


pogodynek ~pogodynek (Gość)28.04.2021 17:41

Czy uczniowie będą obserwować te zjawiska pogodowe online, czy za oknem?

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat