Uczniowie z Bujen będą się uczyć od terytorialsów

Strefa FMRegion Piątek, 15 listopada 201920 4509
Przedstawiciele 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali w piątek porozumienie o współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

Ładuję galerię...

Dzięki temu uczniowie szkoły zdobędą nowe umiejętności, które być może w przyszłości ułatwią im wejście w struktury terytorialsów. Teraz żołnierze będą przyjeżdżali do szkoły i dzielić się z uczniami swoimi umiejętnościami, młodzież będzie miała okazję zwiedzić bataliony. - Bardzo zależy nam, aby do 9. Brygady trafiały osoby o wysokim morale. Otworzyliśmy więc kampanię ze szkołami średnimi, aby namawiać młodych ludzi do wstępowania w nasze szeregi, dzięki czemu wzmocnią oni struktury wojska. Chcemy też sprawdzić m.in. ich kondycję fizyczną czy takie ogólne przygotowanie do wsparcia. WOT ma jeden cel: zawsze gotowi, zawsze blisko. Jesteśmy otwarci na wspieranie lokalnych środowisk i wiemy, że dzięki współpracy ze szkołami możemy to realizować - powiedział ppłk Marcin Siuciński, zastępca dowódcy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Uczniowie klas wojskowych wiedzą, po co zakładają mundur i mamy nadzieje, że bardzo dobrze wpiszą się w nasze szeregi. Dzięki takiemu porozumieniu uczniowie na pewno będą wysportowani, będą znali musztrę czy stopnie wojskowe. To, co dla wielu kandydatów do WOT będzie stanowiło coś nowego, dla uczniów szkoły w Bujnach będzie normą - dodaje. M. Siuciński

 

A co o porozumieniu z Wojskami Obrony Terytorialnej sądzą uczniowie? - Na pewno wyjdzie nam to na plus - mówi Bartłomiej Szymański, uczeń III klasy o profilu wojskowym. - Będziemy mieli więcej zajęć, a więc będziemy bardzo dobrze przygotowani zarówno merytorycznie, jak i fizycznie. Myślę, że teraz osoby, które zdecydują się na klasę wojskową będą mogły poznać zarówno plusy, jak i minusy pracy np. w wojsku. Inaczej jest, kiedy o swoim zawodzie będą opowiadać nam żołnierze. Wiem, że takie dodatkowe zajęcia to dla nas coś nowego, ale lubię wyzwania, więc niczego się nie obawiam. 

 

Pracownicy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach cały czas chcą poszerzać swoją ofertę. Obecnie starają się o podpisanie porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nie ma już dobrej edukacji ~nie ma już dobrej edukacji (Gość)16.11.2019 18:24

Nie ma już dobrej edukacji w Polsce. Nie wiecie o czym piszecie...od najlepszych uniwersytetów w Polsce począwszy. Zapoznajcie się z tematem i dopiero się wypowiadajcie.

20


gość ~gość (Gość)16.11.2019 13:33

Już ty o to się nie martw. Problem zostaw młodym.

21


cóżh ~cóżh (Gość)16.11.2019 11:30

ja jestem tylko ciekawy ile z tych uczniów rzeczywiście wybierze drogę kariery jako wojskowy, policjant, czy leśniczy

22


Krzysiek IraQ ~Krzysiek IraQ (Gość)16.11.2019 11:15

Kiedyś to była normalna szkoła,Technikum Rolnicze i Zasadnicza Szkoła Zawodowa,a teraz zrobili z niej cyrk !!!!!!!!!!!!!

81


nore ~nore (Gość)16.11.2019 08:59

Będzie uczył Marcin Marcina ...

81


Łomatuchno ~Łomatuchno (Gość)15.11.2019 22:52

Czym ci "terytorialsi" chcą się dzielić z młodzieżą? Szabelko-wyklętością, czy uańsko fantazjo?

42


Yapen ~Yapen (Gość)15.11.2019 15:14

Szkoda mi Tych młodych ludzi. Sa pełni zapału, nie widza jak są wykorzystywania przez władze szkoły. Byle można było otworzyć klasę bo subwencje idą za uczniem. Nakładają tym młodym ludziom głowę rożnymi bzdurami. Opisują z kim to nie współpracują a tak na prawdę żadna poważna instytucja się pod ich dyplomem nie podpisze. Podstawy leża, musztra groza, a jak oni są ubrani ( nie mylić z umundurowaniem) każdy jak chce ten ma polar ten bluzę ten kurtkę. Klasa leśna to już mistrzostwo świata, dobrze że w klapkach nie wyszli.

68


oba. ~oba. (Gość)15.11.2019 13:19

Ciekawostką jest ,że tzw. terytorialsi sami są jeszcze uczniami. Oczywiście nie licząc kadry zawodowej która to tworzy. Czego oni mogą nauczyć młodzież jak sami niewiele umieją?

95


żenada! ~żenada! (Gość)15.11.2019 13:48

Terytorialsi to ludzie bawiący się w wojsko, spotykający się raz w miesiącu - i czego oni mają uczyć młodych??? Mam nadzieję, że niedługo ci "żołnierze" będą robić to co powinni - np. pomagać w razie klęsk żywiołowych, a grube miliardy, które PiS w nich ładuje pójdzie na prawdziwe wojsko.

86


goość ~goość (Gość)15.11.2019 17:57

yapan, a co Ty zrobiłaś dla szkoły, jednej, drugiej zostawię bez komentarza. Uderz w stół...Prawdę o polskiej szkole znają wszyscy. Skopane podstawy programowe dotyczą całokształtu edukacji. Wszystkie polskie szkoły borykają się z brakami: w wyposażeniu pomocy dydaktycznych, sal gimnastycznych, ksero, papieru, książek, sprzętu multimedialnego nawet papieru i mydła w toaletach. A, Ty gwiazdo wpisujesz się 5 razy i myślisz, że wszyscy oprócz ciebie to ćwierćinteligencja. Tym wpisem demaskujesz siebie próżniaczy i zawistny człowiecze.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat