Uczniowie z Aleksandrowa na Słowacji

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 października 20180 1275
Gminne Centrum Kultury w Aleksandrowie rozpoczęło realizację projektu „Sport – the Language Young People in V4 Share ” we współpracy z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier. Projekt współfinansowany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i skierowany do uczniów w wieku 12 -16 lat z terenu gmin partnerskich: Základná škola, Haniska (Słowacja), Kodály Zoltán Művelődési Ház (Węgry), Základní škola a mateřská škola Hradec nad Svitavou (Czechy).
fot. UG w Aleksandrowie

W dniach 27.09 – 01.10.2018 r. młodzież z terenu gminy Aleksandrów rozpoczęła realizację projektu na Słowacji. W ramach tej wizyty odbyły się zajęcia sportowe, spotkanie z władzami miasta i wycieczki krajoznawczo – turystyczne po Koszycach.

 

Głównym założeniem projektu jest integracja młodzieży z krajów Grupy Wyszehradzkiej poprzez poszukiwanie łączących ich elementów kulturowych. Motywem przewodnim tego  przedsięwzięcia jest sport jako element łączący młodych ludzi.

 

W projekcie weźmie udział łącznie 28 dzieci. W ramach tego grantu odbędą się wizyty beneficjentów w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech połączone z rozgrywkami sportowymi i warsztatami językowymi  Projekt ma pokazać młodzieży, iż pomimo bariery językowej można doskonale się porozumieć i poznać poprzez działania sportowe. Jest to kolejny projekt międzynarodowy realizowany z udziałem gminy Aleksandrów.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat