Uczniowie stali się prawnikami podczas...symulacji rozprawy

Strefa FM Czwartek, 23 listopada 20173 8581
Symulacja rozprawy z udziałem uczniów z piotrkowskich szkół średnich odbyła się w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. To element ogólnopolskiego "Programu Edukacji Prawnej" dla młodzieży, który realizuje Fundacja Court Watch Polska.

Ładuję galerię...

Sprawa dotyczyła stalkingu, a więc tematu aktualnego wśród młodzieży. Uczniowie wcielili się w role prokuratora, obrońcy czy oskarżonego. Nad całością czuwali studenci prawa z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy na bieżąco komentowali wydarzenia na sali sądowej i odpowiadali na pytania.

-Takie inicjatywy są potrzebne, aby zdobywać doświadczenie związane z wymiarem sprawiedliwości. Dzięki temu młodzi ludzie dowiedzą się jak funkcjonują sądy, jak należy się zachować na rozprawie, na czym polegają poszczególne role uczestników procesu - tłumaczą studenci.
-Taka symulacja pomaga nam zdecydować, co chcemy w życiu robić. Jestem uczennicą klasy prawniczej, ale na lekcjach nie można dowiedzieć się wszystkiego, a tu dostajemy dawkę praktyki, dzięki której dowiemy się jaka specjalizacja jest nam najbliższa i czym chcemy się w przyszłości zająć - dodaje Wiktoria Burdach z III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

 

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pan_kolega ~Pan_kolega (Gość)23.11.2017 23:29

i.. ?

01


gość ~gość (Gość)23.11.2017 19:54

Jak najbardziej jestem za takimi inicjatywami, ale uważam że teraz trzeba bronić prawa, które łamane jest przez rządzących. Nie długo nie będzie trzeba uczyć młodzieży jak się zachować na sali sądowej, gdyż i tak sąd zrobi ja będzie chciał Pan K lub Pan Z.

02


gość ~gość (Gość)23.11.2017 14:33

Uważam że dzisiejsza młodzież powinna mieć organizowane "wypady"do Piotrowskiego aresztu aby zobaczyła jak wygląda życie za kratami na własne oczy,jaka to tragedia dla całej rodziny kiedy się przeskrobie.Napewno spadłaby przestępczość.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat