Uczniowie piotrkowskiej „Budowlanki” startują w zawodach EUROSKILLS 2018 w Budapeszcie

ePiotrkowŚwiat Środa, 26 września 20189 4978
Najlepsi z najlepszych w Polsce – uczniowie ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim znanej i cenionej „Budowlanki” biorą udział w zawodach EUROSKILLS 2018.

Ładuję galerię...

W dniach 26-28 września 2018 roku w  Budapeszcie odbywa się europejski turniej umiejętności zawodowych EuroSkills, w którym rywalizują ze sobą uczniowie i młodzi adepci zawodów budowlanych. Organizacja WorldSkills, która organizuje zarówno światową, jak i europejską wersję konkursów, skupia się na promowaniu umiejętności zawodowych, podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego oraz współpracy z pracodawcami w międzynarodowym środowisku. Organizowanym przez WorldSkills konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria. Ostatni raz Polska uczestniczyła w zawodach Euroskills w 2010 roku. Wówczas reprezentowało nasz kraj 8 zawodników w 6 konkurencjach i konkurencji pokazowej w zawodzie ciesielstwo.
W tym roku w 37 specjalizacjach branżowych zmierzy się ponad 500 zawodników z różnych krajów, którzy przez 3 dni będą oceniani przez międzynarodowych ekspertów. Wśród nich konkurować będzie 8 najzdolniejszych w Polsce uczniów, którzy sprawdzą swoje umiejętności w siedmiu konkurencjach:  gastronomii, florystyce, mechatronice, murarstwie, ciesielstwie, fryzjerstwie oraz tynkarstwie i suchej zabudowie.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, a tym samym nasze miasto i województwo reprezentować będą: Bartosz Trocha – murarstwo i Dawid Grodzki – tynkarstwo i sucha zabudowa.

W opinii uczestników zawodów ich tegoroczny poziom jest bardzo wysoki. Zawodnicy przez trzy dni ich trwania będą pracować nieustannie po 6-8 godzin dziennie, a zmagania te będą obserwowane przez publiczność oraz komisję sędziowską, sponsorów i pracodawców. Podczas zawodów zawodnicy otrzymują informacje i polecenia tylko w języku angielskim. Bartosz i Dawid poświęcili na przygotowania cały swój wolny czas podczas wakacji. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i trzymamy za nich kciuki.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.09.2018 23:26

To nie wybory, tylko nowa dyrekcja, możliwości uczniów i nauczycieli praktycznej nauki zawodu!!!!!!

11


gość ~gość (Gość)27.09.2018 13:14

Trzeba mieć bardzo słaby wzrok , żeby nie widzieć jak zmieniło się nasze miasto w czasie prezydentury p.Chojniaka.Tak trzymać dalej! Glosujemy na Pana!

32


_gosc ~_gosc (Gość)28.09.2018 14:45

Kończyłem tę szkołę. I powiem że Budowlanka ma szczęście do dobrych pedagogów.
Bardzo duża grupa absolwentów zajmuje dziś wysokie stanowiska w firmach i innych instytucjach.
Pozdrowienia dla dyrekcji i nauczycieli.

40


gość ~gość (Gość)27.09.2018 11:20

Widać z samego opisu że konkurs na europejskim poziomie. W Polsce na budowie pracuje się po 10-12 godzin w tygodniu a w soboty po 8-10 godzin. Powodzenia chłopaki.

20


kasia87987 ~kasia87987 (Gość)27.09.2018 10:30

byłam uczennicą tej szkoły jest super
dużo przydatnych informacji, wiedza dobrze przekazywana, supr atmosfera
nauczyciele bardzo się starają - wysoki poziom
Gratuluje i trzymam kciuki za uczniów!!!!!!!!!!

50


gość ~gość (Gość)26.09.2018 17:15

Gratulacje dla całego Zespołu !!!!!

50


gość ~gość (Gość)26.09.2018 17:02

Brawo chłopcy, jak widać budowlana to szkoła z przyszłością

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat