Uczniowie i studenci muszą rozliczyć się z ZUS-em

Strefa FMŁódzkie Niedziela, 25 sierpnia 20195 5402
Uczniowie i studenci, którzy otrzymują z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rentę rodzinną muszą powiadomić ZUS o kontynuowaniu lub zaprzestaniu nauki. Ta deklaracja decyduje, czy mają prawo do pobierania świadczenia.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia 16 roku życia -Jeśli jednak dziecko nadal się kształci, dostanie rentę aż do zakończenia nauki, lecz nie dłużej niż do 25 roku życia. Chyba, że urodziny te przypadają w trakcie ostatniego roku studiów, wówczas świadczenie przysługuje do końca roku akademickiego - mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

 

Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki uczniowie szkół ponadpodstawowych powinni złożyć w ZUS-ie najpóźniej we wrześniu. Natomiast studenci mają czas do końca października. Jeżeli uprawniony do renty przestanie się kształcić, musi niezwłocznie zawiadomić o tym ZUS, który wstrzyma wypłatę świadczenia. W przeciwnym razie będzie musiał zwrócić pieniądze wraz z odsetkami.

 

 

(materiały ZUS)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A niemowlaki? ~A niemowlaki? (Gość)25.08.2019 17:00

Co z niemowlętami? Proszę o pilną odpowiedź!

32


gość ~gość (Gość)25.08.2019 13:07

Dobrze wiedzieć zaraz złorze wniosek o rętke

24


gość ~gość (Gość)25.08.2019 13:43

Przecież wiadomo że zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego 2 Wrześni trzeba wziąć zaświadczenie że szkoły i donieść do ZUS-u by dalej otrzymywać rentę rodzinną

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat