Uczniowie blokują ruch?

Strefa FM Środa, 05 września 2018105 32433
Kierowcy skarżą się na młodzież blokującą ruch przy rondzie Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 podczas przerw wychodzą do parku, co ma utrudniać płynny przejazd przez skrzyżowanie.

Ładuję galerię...

O problemie poinformował jeden z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Młodzież nagminnie przechodzi przez pasy do parku albo do szkoły, dlatego ruch bardzo się tam korkuje. Jadąc autobusem linii 0, stałem w tym miejscu jakieś 3 minuty. Mamy przez to duże opóźnienia. Tak jest od rana do godzin popołudniowych, czyli podczas trwania zajęć w szkole, ale najbardziej zauważalne jest to właśnie podczas przerw, kiedy młodzież wychodzi do parku na papierosa - tłumaczy kierowca.


Sprawę skomentował dyrektor szkoły Bogusław Łukaszewski. - W szkole mamy obecnie 988 uczniów, którzy mają zajęcia w budynku przy ul. Roosevelta i przy ul. Żwirki. Nie wiem czy uczniowie zmierzają do parku, czy właśnie przez teren parku idą do drugiego budynku. My jako szkoła zabraniamy palenia papierosów na terenie placówki. Nie możemy zorganizować żadnej palarni, ponieważ nie pozwala na to ustawa - wyjaśnia dyrektor Łukaszewski.


Ponadto remont ulicy Próchnika spowodował, że natężenie ruchu przy zbiegu ulic Żeromskiego, al. 3 Maja i Roosevelta jest ostatnio większy niż zwykle, przez co utrudnienia powodowane przez uczniów są bardziej uciążliwe.

 

 

 

(Daria Trojanowska/Paweł Kwiatkowski) 


Zainteresował temat?

2

11


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.09.2018 11:04

Wszystko jedno dlaczego blokują ruch, ale przeważnie idą na papierosa, ale już nie dociekajmu. Sprawa jest banalna i prosta zachowują się, jak święte krowy i zapomnieli, że kiedyś albo i już są/będą kierowcami, a wszelakie zatamowania ruchu są niebezpieczne. Myślę, że korona im z głowy nie spadnie, jak co jakiś czas przepuszczą auta, ponieważ nie tylko oni swoje prawa mają. Z pewnością inaczej by rozmawiali, kiedy w końcu któryś z nich wpadnie pod koła i winowajca będzie jeden. Mam nadzieję, że ktoś coś z tym zrobi. To że szkoła ma reguły swobodne nie znaczy, że każdy ma te ich reguły swobodnie znosić.

40


gość ~gość (Gość)11.09.2018 07:01

Szkoda że linia 0 nie jedzie w tamtym kierunku.

03


czoper ~czoper (Gość)06.09.2018 14:45

Co 45 min istne pielgrzymki ,prawdopodobnie idą na zajęcia zajęcia z palenia faji

72


loko ~loko (Gość)07.09.2018 22:01

Nagłośnić sprawę, niech dyrekcja sprawdza czy wszyscy co wychodzą robią to dlatego , że muszą zmienić budynek. Palą w parku nie tylko papierosy, ale to mniejszy problem bo dym, smród szybko znika w przeciwieństwie do syfu jaki tam zostawiają. Do tego jeszcze ten wulgarny język .

50


gość ~gość (Gość)07.09.2018 12:14

Co za problem, no duży bo potem w godzinach szczytu stoją 4 ulice, ale można przenieść przejście wlkolo parkingu na przeciw szputala i założyć sygnalizacje taka jak przy oszolomie. Wtedy każdy poczeka raz kierowcy raz piesi i po problemie. I brawa dla szkoły która nie potrafi rozplanować zajęć na tyle by uczniowie mogli odbywać zajęcia cały dzień w jednym budynku, nie wiarygodne.

30


12345 ~12345 (Gość)06.09.2018 23:02

Nie rozumiem oburzenia kierowców. Nie wszyscy idą na fajkę są tacy uczniowie, którzy wychodzą po prostu na świeże powietrze na przerwie lub po prostu idą do sklepu. W Łodzi przy Politechnice też kręcą się całymi grupami studenci i nikt o tym artykułów nie pisze. Jak mają taki wielki problem to niech wstawią światła pieszym to zobaczą ile wtedy będą stać w korku. A tak poza tym to nie nazywajmy korkiem stanie 3 minuty przy pasach. ;)

44


gość ~gość (Gość)06.09.2018 20:46

Przepraszam bardzo, ale czemu ludzie mają problem do uczniów ZSP nr 1, którzy wychodzą na lekcje do innego budynku, do parku, albo po prostu kończą lekcje ale na inne szkoły to już nie zwracają uwagi? Tam też na pewno wychodzą uczniowie przed szkołę albo w inne miejscówki żeby popalić ale na to już nikt nie zwraca uwagi bo tam korków nie robią...

23


gość ~gość (Gość)06.09.2018 20:31

Zapomnialy tlumoki jak młodzi byli.? Nikt wtedy nie jaral, na fajke ze szkoły nie wychodził. Sami z tego miasta robicie, miasto starców i tetrykow.

73


mandacik ~mandacik (Gość)06.09.2018 19:00

jak kierowca dzwonił z autobusu i robił te zdjęcia to ja to zaraz zgłaszam do prokuratury, no dobrze na policję, mandacik 500 zł zgodnie z taryfikatorem

04


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat