Uczniowie I LO w Piotrkowie wśród laureatów olimpiady

Łódzkie Poniedziałek, 09 grudnia 20193 3985
W Łodzi odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

Po wcześniejszych eliminacjach wzięło w nim udział stu uczestników, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego. Test dla finalistów Olimpiady przygotowany został w oparciu o profesjonalną wiedzę medyczną i składał się z 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru oraz 1 pytania problemowego. Komisja Konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

 

III miejsce zajęli Sara Krzymowska i Jakub Kałużny z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Wyróżnienia otrzymali ponadto  Kacper Świerk i Mateusz Fałek także z I LO w Piotrkowie Trybunalskim.

Fundatorem nagród i wyróżnień był Urząd Marszałkowski w Łodzi, a nagrody wręczał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

 

Wszyscy uczestnicy finału Olimpiady otrzymali kubki turystyczne ufundowane przez Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)10.12.2019 08:06

Czyli co? Najlepsze liceum w mieście?

01


gość ~gość (Gość)11.12.2019 13:58

Nie liceum zostało laureatem, tylko konkretnie uczniowie

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat