ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubezpieczenie turystyczne - kiedy należy je brać?

Środa, 18 września 2019 1129
Ważne jest by być ogólnie ubezpieczonym od wszelkich wypadków, jednak nie każda polisa obejmuje również nasze wyjazdy za granicę, jak choćby te podczas urlopu. Co to ubezpieczenia turystyczne i kiedy jest odpowiedni czas, by w nie zainwestować?

Wybierając się na urlop, często myślimy o mniej lub bardziej egzotycznych kierunkach. Udając się w stronę Tajwanu, czy krajów afrykańskich należy oczywiście pamiętać o pakiecie szczepionek, by się uodpornić na nowe choroby. Poza szczepionkami musimy pamiętać o tym, że życie często bywa kapryśne i niektórych rzeczy nie możemy przewidzieć. Co więc zrobić, skoro szkód nie możemy uniknąć w żaden sposób? Cóż, zawsze możemy je próbować zmniejszyć.

Wyobraźmy sobie, że nie mamy ubezpieczenia, a wyjeżdżamy na wakacje do Los Angeles. Przebywanie, w tzw. mieście aniołów niestety nie chroni nas przed szkodami. Jeżeli złamiemy nogę, czy chociażby zachorujemy musimy się liczyć z ogromnymi, kosztami, jakie pociąga za sobą tamtejsza opieka zdrowotna. Oczywiście ubezpieczenie nie uchroni nas przed ewentualnym uszczerbkiem na zdrowiu, ale znacznie wspomoże nasze finanse.

 

Kiedy powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

 

Po pierwsze o jakimkolwiek zakupie powinniśmy zadecydować dopiero po dokładnym przejrzeniu oferty. Warto zwrócić tutaj uwagę na okres trwania ubezpieczenia oraz jego zakres. Jeśli odpowiednio nie przemyślimy sprawy i polisę wykupimy w ostatniej chwili możemy spotkać się z przykrą sytuacją, gdyż trafimy na okres karencji. A co to właściwie jest? To czas, w którym nasze ubezpieczenie jeszcze nie działa, może to być od 2 do 7 dni, czyli niekiedy cały nasz urlop. Firmy stosują taką politykę, z jednej prostej przyczyny, po prostu chcą uniknąć wyłudzeń związanych z odszkodowaniem.

Do zakupu ubezpieczenia najlepiej przystąpić od razu po rezerwacji naszego wyjazdu. Mamy wtedy świeży umysł, wiemy co chcemy robić na wczasach poza samym odpoczywaniem, a co za tym idzie wiemy czego oczekiwać od polisy. Jeżeli jesteśmy fanami sportów ekstremalnych, to należy dokładnie sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje również urazy podczas ich uprawiania. Przykładowe oferty ubezpieczeń znajdziecie tutaj www.metlife.pl.

 

Podsumowując, ubezpieczenie turystyczne nie jest niezbędne, by wyjechać na egzotyczny urlop. Pozwoli nam jednak na uniknięcie przykrych sytuacji, jak i dodatkowych kosztów. Przeglądając oferty polis należy dokładnie zwrócić uwagę na listę OWU, czyli tego jakie zdarzenia i choroby dane ubezpieczenie obejmuje. Ostatnią rzeczą jest zakup polisy odpowiednio wcześnie tak, by działała już od pierwszego dnia naszego wyjazdu.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat