UOKiK: ochrona kredytobiorców wśród propozycji zmian dot. tarczy antykryzysowej

PAPKraj Poniedziałek, 23 marca 20202 2099
Ochrona konsumentów w tym kredytobiorców i pożyczkobiorców są wśród propozycji zmian w przepisach dot. tarczy antykryzysowej – poinformował na Twitterze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd dodał, że trwa etap konsultacji.

„UOKiK przedstawił wiele propozycji zmian w przepisach w związku z obecną sytuacją i #koronawirus. Propozycje dotyczą również ochrony kredytobiorców i pożyczkobiorców. Dyskutowane są obecnie różne scenariusze, zaś wszystkie rozwiązania mają roboczy charakter” - czytamy.

 

Jak dodano, celem zmian zaproponowanych przez UOKiK jest ochrona konsumentów. „To nasz priorytet. Obecnie trwa etap konsultacji - prosimy z rezerwą podchodzić do publikacji prasowych na tym etapie” - podano.

 

Urząd podkreślił we wpisie, że „finalna propozycja zostanie przedstawiona po wszystkich uzgodnieniach przez rząd”.

 

W piątek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest już gotowy w MR. „We współpracy z innymi ministerstwami są szlifowane ostatnie jego zapisy; weekend chcemy poświęcić na jego przegląd, konsultacje” - mówił wówczas.

 

Tzw. "tarcza antykryzysowa" opiera się na pięciu filarach. Tworzą je: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych. W realizację pakietu będą zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. Konkretne rozwiązania z "tarczy antykryzysowej" zaprezentował premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrami swojego rządu w środę. Pakiet jest odpowiedzią rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa. (PAP)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.03.2020 19:43

Dziś prawdziej ochrony kredytobiorców już nie ma

20


nie ~nie (Gość)23.03.2020 13:12

dlaczego dopłacać do kredytobiorców ? czy ktoś im kazał brać kredyt ,dom ,samochód ,meble, wakacje na kredyt ,kiedyś trzeba dorosnąć ,dlaczego społeczeństwo ma dopłacać ,czy mi ktoś coś daje darmo ?

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat