UJK zaprasza na wykład "Alchemia portretu"

ePiotrkow Wtorek, 12 lutego 20193 1330
Jak stworzyć udany portret fotograficzny? Jak tworzono je dawniej, a jak dziś? Co musi zrobić fotograf by wyrazić osobowość czy sposób bycia osoby fotografowanej? Na te i wiele innych pytań z zakresu fotografii portretowej będzie można się uzyskać odpowiedź na wykładzie Danuty Węgiel pt. "Alchemia portretu", który organizują, i na który zapraszają pracownicy piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów fotografii, także osoby stawiające pierwsze kroki w tej dyscyplinie, na wyjątkowy wykład Danuty Węgiel, zatytułowany "Alchemia portretu". Wykład rozpocznie się we wtorek, 19 lutego o godzinie 13.00 w siedzibie uczelni przy ulicy Słowackiego 116, w budynku B kampusu uniwersyteckiego, w sali nr 215. W trakcie wykładu jego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o sposobach tworzenia portretu fotograficznego i poznać tajniki tej sztuki na przestrzeni lat. Artystka opowie, jak w portrecie wykorzystać emocje, światło, przestrzeń, ubiór oraz rekwizyt, by wyrazić osobowość i sposób bycia osoby portretowanej. 

 

Danuta Węgiel, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest członkiem Związku Polskich Fotografików, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od ponad 20 lat portretuje ludzi kultury i nauki, co owocuje licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach. Jej prace można zobaczyć na łamach takich czasopism, jak: "Kino", "Tygodnik Powszechny" czy "Dekada Literacka". Wystawiała je także w krakowskiej Galerii ZPAF. Wśród osób przez nią fotografowanych byli między innymi: Czesław Miłosz, Stanisław Lem, Jerzy Pilch, Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk. Na swoim koncie ma także współpracę z wydawnictwami PWN, "Znak", "Wydawnictwo Literackie" oraz "Świat Książki".

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.02.2019 13:09

To ta Węgiel co też śpiewa? Zdolna kobita.

10


nienormalny stan umysłu ~nienormalny stan umysłu (Gość)12.02.2019 21:46

Nie zastanawia was jak można patrzeć przez obiektyw aparatu mając otwarte drugie oko ?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat