UJK: Debatowali z policją o przemocy w rodzinie

Strefa FM Środa, 12 czerwca 20132 1436
„Prawne narzędzia wykorzystywane w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie " - to jeden z tematów debaty społecznej zorganizowanej dziś przez piotrkowską policję w auli UJK w Piotrkowie. - Chcemy uświadomić społeczeństwo jak postępować gdy jesteśmy ofiarami bądź świadkami tego typu przestępstw - mówi I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim, podinspektor Bogdan Kujawski.

- Wszędzie jest to problem. Od kilku lat liczba przestępstwa przemocy w rodzinie rośnie. Niestety narażone najbardziej są kobiety i dzieci. Tendencja wzrostowa jest sygnałem, by mówić o tym ze społeczeństwem – mówił Bogdan Kujawski.
 
W debacie wzięli udział m.in. studenci UJK  w Piotrkowie. – To ważne, by rozpoznać zachowanie dziecka, które jest bite przez rodzica. Myślę, że takie spotkanie naprawdę pomogą – mówiła jedna z uczestniczek.

To już kolejna debata organizowana przez KMP. Wszystkie mają charakter prewencyjny m. in. jedna z poprzednich była poświęcona  działalności oszustów, którzy najczęściej na swe ofiary wybierają seniorów.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janusz ~janusz (Gość)13.06.2013 07:16

Co poza papierkowa robotą wykonuja Ośrodki Pomocy? Czy panie tam zatrudnione regularnie odwiedzaja rodziny gdzie sie pije, bije i deprawuje? Otóż NIE !!! To jedna wielka fikcja. Ze strachu, z lenistwa, z obojętności, panie urzędniczki nie wychylaja sie zza biurek i sytuacja jest jaka jest. A jest coraz gorsza! Dopiero gdy wydarzy sie nieszczęście,tragedia, wówczas prasa podnosi krzyk,burza trwa kilka tygodni i zapada znowu cisza.Do nastepnego razu...

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)12.06.2013 19:21

Zachęcam się do lajkowania
http://pl-pl.facebook.com/DamskiBokser - Damski bokser? -_nie_akceptuję_
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

Komentarz był edytowany przez autora: 12.06.2013 19:22

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat