Tytki charytatywne ponownie trafią do potrzebujących

Strefa FMŁódzkie Środa, 21 października 20204 1038
20 tysięcy specjalnych toreb przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej tutejsza Caritas, zapraszając tym samym do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich.
fot. Caritas

Tytka charytatywna to papierowa torba, którą wypełniamy żywnością lub artykułami chemicznymi i przynosimy z powrotem do parafii przed 15 listopada. Właśnie tego dnia przypada Światowy Dzień Ubogich. Zebrane w ten sposób dary mogą być przekazane potrzebującym z poszczególnych parafii w postaci paczek.


W poprzednich edycjach akcji zebrano w całej Polsce ponad 100 tysięcy tytek, które trafiły do najbardziej potrzebujących. W archidiecezji łódzkiej tytki trafiły do podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas i grup charytatywnych.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_g ~gość_g (Gość)21.10.2020 11:00

Przecież to na foto jest nie do zjedzenia!Miejcie troche honoru i dajcie konserwe za 7zł a nie za 2zł co ma w składzie tylko mom.Wstyd.

01


a to juz z 500+ ~a to juz z 500+ (Gość)21.10.2020 08:26

nie starcza ubogim?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat