Tydzień Wege także w Piotrkowie Trybunalskim

ePiotrkow Wtorek, 14 maja 201918 3619
"Tydzień Wege" to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się od 19 do 26 maja i obejmie szereg wydarzeń w całym kraju, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Również w Piotrkowie Trybunalskim z tej okazji sporo się będzie działo.
fot.: pixabay

Impreza w trybunalskim grodzie rozpocznie się w niedzielę (19 maja) o 9:00 w parku im. ks. J. Poniatowskiego zajęciami jogi. O 11:00 zaplanowano wspólną przejażdżkę rowerową, start na ul. Wierzejskiej 60, uczestnicy przejadą leśnymi duktami do Barkowic, po czym wrócą do Piotrkowa. O 14.30 rozpocznie się spotkanie w restauracji przy ul. Słowackiego 136, gdzie bezpłatnie będzie można spróbować dań kuchni roślinnej oraz podpisać petycje dotyczącą zakończenia epoki klatkowej w hodowli.

 

- Chcemy fajnie spędzić czas wśród osób, które mają podobne spojrzenie na życie. Zapraszamy też przede wszystkim tych, którzy chcą zacząć dietę roślinną, ale nie wiedzą jak to zrobić. Chcemy promować zdrowy tryb życia, a ruch jest w nim niezbędny. Wspólnie z innymi organizacjami w całej Europie chcemy zebrać milion podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, w której wzywamy Komisję Europejską do wprowadzenia zakazu niehumanitarnego traktowania zwierząt gospodarskich - mówi Maciej Kozielewski z Fundacji Viva Piotrków. 


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)17.05.2019 22:15

Ja stosuje dietę roślinną,piję wódkę, która jest z ziemniaków,a ziemniaki to warzywa ,więc wódka to sałatka.

12


gość ~gość (Gość)14.05.2019 19:16

Bardzo gorąco proszę przepisy dań wege z góry dziękuję

36


gość ~gość (Gość)15.05.2019 06:48

Idziemy z rodziną na święto wieprzowiny. Mniam!

75


j. ~j. (Gość)14.05.2019 21:29

No, rozumiem wegetarianizm, bo w tym jest jakaś filozofia, żeby nie zabijać zwierząt w celu zjedzenia mięsa (chociaż w przyrodzie zabijanie dla pożywienia jest powszechne), no, ale nie jeść np. jaj, albo sera???. Przecież kury się nie zabija w celu pozyskania jajka, ani krowy, żeby mieć mleko... O co tu więc chodzi?... Czy względy zdrowotne? W takim razie czy są naukowe podstawy, żeby ograniczyć pożywienie tylko do produktów roślinnych? Ale.... no tak.... antyszczepionkowcy też nie opierają się na naukowych przesłankach, tylko wręcz je negują i mają dużą popularność...

73


oFca ~oFca (Gość)17.05.2019 20:43

Świetna akcja.. popieram! Poraża niestety niewiedza komentujących jak i dużej części społeczeństwa. Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie pewnej osoby jedzącej "tradycyjnie", że krowa daje mleko bo je trawę :D Otóż krowa daje mleko po to by wyżywić swoje młode, jak każdy inny ssak. Okropne jest to, że krowy w masowej hodowli zapładnianie są sztucznie, np. ręcznie przez pracownika (tak, ktoś wsuwa rękę i pewne narzędzie w wiadomo jaką część krowy), a po przyjściu cielaka na świat zabiera się go od matki często tylko na rzeź, a mleko idzie do sprzedaży. Wegetarianizm i weganizm nie boli, jest to naprawdę zdrowa i urozmaicona dieta. Zamiast być ignorantem i podchodzić do tego sceptycznie, polecam zainteresować się tematem :)

41


Dziwne podejście ~Dziwne podejście (Gość)15.05.2019 11:34

Ciekawe, co będą jadać w najbliższej przyszłości weganie i wegetarianie, bowiem naukowcy są bliscy udowodnienia, że wyrywaną z ziemi roślinę, a później ją przyrządzaną na różne sposoby TEŻ BOLI !!! Zatem smacznego weganie i wegetarianie !!!

65


gość ~gość (Gość)15.05.2019 07:32

Wegetarianizm niestety jest droższy w codziennej obsłudze niż tradycyjne jedzenie miesa-warzywa i owoce są drogie ( nie wszystkie,ale przecież nikt nie będzie jadł samej marchewki z jablkiem),o rybach i to tych niemrozonych nie wspomnę

33


gość ~gość (Gość)15.05.2019 09:06

A co to wege?

22


:D ~:D (Gość)14.05.2019 22:10

A w Grabicy dla odmiany w niedziele Dzień Wieprzowiny :D :D :D

103


www ~www (Gość)14.05.2019 18:06

Do Mediateki?

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat