Twierdził, że na dworcu jest bomba. Teraz może trafić za kratki

Policja Wtorek, 25 sierpnia 202010 2989
Poinformował policję, że na dworcu PKP w Piotrkowie podłożono ładunek wybuchowy. Na szczęście był to fałszywy alarm, a funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali żartownisia. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.
fot. KMP Piotrków

Policja natychmiast uruchomiła specjalną procedurę. Pirotechnik sprawdził budynek dworca PKP i tereny przyległe w poszukiwaniu ładunku wybuchowego.- Policjanci szybko ustalili, że za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu odpowiedzialny jest 36-letni piotrkowianin, który kilka godzin wcześniej zaalarmował funkcjonariuszy twierdząc, że został napadnięty i okradziony. Do tego zdarzenia nie doszło, a mężczyzna został wówczas ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie policji. Jak widać, niczego go to nie nauczyło. Tym razem 36-latek został zatrzymany na terenie piotrkowskiego dworca. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut i poniesie konsekwencje swojego zachowania. Telefony o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamiają całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich "żartów" są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej - mówi Dagmara Mościńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Za tak nieodpowiedzialne zachowanie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.08.2020 13:27

Przynajmniej napisali ile miał lat.

31


gość ~gość (Gość)26.08.2020 08:29

Mandat za brak maseczki niech sobie wypisze ten z foto.

00


gość ~gość (Gość)25.08.2020 21:56

Pewnie dostanie większy wyrok niż " małżeństwo " od haraczy za prace ...

10


gość ~gość (Gość)25.08.2020 15:59

Po co wogole sprawdzają takie rzeczy przecież wiadomo że zawsze jest farmazon. Piotrków i bomba ha ha ha

10


gość ~gość (Gość)25.08.2020 15:15

He he he. A kiedy ja zgłosiłem na Policji że były groźby karalne pod moim adresem i kiedy nawet ustalono adresy IP tych urządzeń, to Prokuratura chce umorzyć sprawę ponieważ nie zna właścicieli tych urządzeń i jeżeli ja podam dane tych osób to wtedy zajmą się tymi groźbami. A tu jednak można bardzo szybko znaleźć sprawcę takich żartów. Bardzo dziwne podwójne standardy.

41


gość ~gość (Gość)25.08.2020 13:43

Stary chłop a głupi.

41


beciuszka 77 ~beciuszka 77 (Gość)25.08.2020 13:34

I bardzo dobrze,niech poniesie konsekwencje swojego zachowania.Może to go otrzeźwi i nauczy trochę myśleć,bo chyba ma ogromny problem z dowartościowaniem się.W celi go docenią.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat