Turystyczno-rekreacyjne szlaki gminy Sulejów hitem tegorocznego lata

ePiotrkowRegion Piątek, 28 września 20180 4075
Od pierwszego czerwca do końca września bieżącego roku Gmina Sulejów we współpracy z radiem Strefa FM, portalem epiotrkow.pl i gazetą "Tydzień Trybunalski" prowadziła kampanię edukcyjno-informacyjną dla mieszkańców gminy pod nazwą "Przyroda zawsze ci odda". Celem kampanii było podniesienie wiedzy i świadomości jej odbiorców na temat ochrony środowiska, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz promocja walorów turystyczno-rekreacyjnych obszaru gminy.

Z cyklu : „Przyroda Zawsze Ci Odda…”

 

W ramach wspomnianej kampanii zostały zrealizowane audycje radiowe i artykuły prasowe ww. mediach. Materiały te podzielono tematycznie na obejmujące zagadnienia z zakresu ochrony środowiska i z dziedziny turystyki. W pierwszych z wymienionych zaprezentowano Sulejowski Park Krajobrazowy, Las Jabłoniowy, Leśną Osadę Edukacyjną w Kole, a także poruszono takie kwestie jak: segregacja śmieci, utylizacja azbestu, wpływ jakości spalanego opału w przydomowych paleniskach na czystość powietrza, wpływ toksyn sinicowych na nasze zdrowie czy adopcja bezdomnych zwierząt. Z kolei w drugich przybliżono walory rekreacyjne jeziora Wapiennik, miejscowości wypoczynkowych Kurnędz i Biała, szlaków zabytkowych takich jak Podklasztorze czy zabudowania klasztoru w Witowie, szlaku rowerowego wokół Zalewu Sulejowskiego oraz szlaku kajakowego na rzece Pilicy.

 

Podsumowując akcję „Przyroda zawsze ci odda” dziś możemy powiedzieć, że niewątpliwie zakończyła się ona dużym sukcesem. Historia przedstawianych czy to w audycjach czy artykułach miejsc zachęciła ogromną liczbę turystów, nie tylko z Piotrkowa ale również z Łodzi oraz Śląska do ich odwiedzenia. Bez wątpienia turystyczne oblężenie przeżyło turkusowe jezioro Wapiennik – o czym świadczyły częste wizyty w Urzędzie Miejskim w Sulejowie osób mieszkających w pobliżu zbiornika, skarżących się na zwiększony ruch samochodowy i rowerowy oraz niestosowne zachowanie osób wypoczywających. Nawet Komenda Policji w Sulejowie na prośbę sulejowskich urzędników zwiększyła liczbę swoich patroli w tym miejscu i wystosowała pismo do Zarządu Dróg z prośbą o dodatkowe znaki drogowe, by wszyscy mogli nie tylko bezpiecznie wypoczywać, ale i mieszkać. Także szlaki pieszo-rowerowe cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem odwiedzających gminę turystów.

Innym aspektem związanym z napływem turystów było utworzenie nowych plaż oraz nowego szlaku rzeki Pilicy, wiodącego od Maluszyna do Sulejowa. We wszystkich miejscach odwiedzanych w celach rekreacyjnych, zarówno przez turystów, jak i stałych mieszkańców gminy Sulejów zostało ustawionych 40 nowych, ponumerowanych koszy na śmieci. Kosze te opatrzono numerem telefonu, pod który można było zgłaszać informacje do stosownych służb o ich przepełnieniu.

 

Tegoroczne lato i pierwsze dni jesieni upłynęły w gminie Sulejów pod hasłem „Przyroda zawsze ci odda”.

 

(materiał powstał we współpracy z Urzędem Miejskim w Sulejowie)


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat