Turyści z Bujen najlepsi w kraju

ePiotrkow Środa, 22 października 20142 4939
Turyści z gminy Wola Krzysztoporska należą do najlepszych w kraju, co potwierdzili podczas kolejnego startu.

Tym razem skromna, bo 5-osobowa grupa, w skład której weszli turyści z ZSR CKP w Bujnach – uczniowie: Roksana Kuśmierska, Agnieszka Radziszewska, Michael Klimczak, Hubert Maczugowski oraz kierownik drużyny Władysław Wawrzyńczak, uczestniczyła w XXVI Ogólnopolskim Rajdzie Pieszym „Szlakami kultury – szlakami cystersów” Pińczów 2014 r. z meta w Chrobrzu leżącym w Dolinie Nidy.
Podobnie jak w latach poprzednich, turyści z powiatu piotrkowskiego byli na medal. Turyści z Bujen rywalizowali w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz open i wrócili z niemałymi sukcesami.

W konkursie wiedzy o chrześcijaństwie I miejsce (wśród 43 startujących zawodników) zajęła Agnieszka Radziszewska.
W konkursie wiedzy o Kielecczyźnie III miejsce zajęła Roksana Kuśmierska.
W sprawnościowym torze przeszkód V miejsce (wśród 54 startujących) zajął Michael Klimczak.
Organizatorzy dla uczestników zlotu zorganizowali wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Sandomierza. Turyści zwiedzili m.in.: kościół św. Jakuba, Ratusz, Katedrę, Dom Długosza, Rynek, przejście malowniczym wąwozem Podwale. Po zakończonej wycieczce drużyny zlotowe otrzymały zadania turystyczne związane z Sandomierzem. Drużyna z Bujen zadanie turystyczne wykonała najlepiej, tym samym zajmując I miejsce.

W końcowej klasyfikacji drużyn ponadgimnazjalnych i open turyści z Bujen na 14 startujących zespołów zajęli I miejsce, wyprzedzając drużynę gospodarzy LUKS „Chrobry” przy ZSCKR w Chrobrzu o 16 punktów.
W klasyfikacji powiatowej i wojewódzkiej  reprezentanci gminy Wola Krzysztoporska wywalczyli II miejsce.

Warto dodać, że dwa tygodnie wcześniej (3 – 5 października) podczas XXI Ogólnopolskiego Pieszego Zlotu Ekologicznego Bory Tucholskie 2014, turyści z ZSR CKP w Bujnach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i open także byli najlepsi, zajmując I miejsce.
Turystów z Bujen do udziału w ogólnopolskich zlotach turystycznych przygotowywała nauczycielka WF w ZSR CKP w Bujnach Jolanta Kordowiak.
Udział reprezentacji gminy w ogólnopolskim rajdzie na Ponidziu był możliwy dzięki dodatkowej pomocy finansowej wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.

Or


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wermont ~wermont (Gość)03.11.2014 21:34

Lepiej niech się za naukę wezmą a turystykę uprawiają w wolnym czasie. tyg

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat