Turniej w układaniu kostki Rubika w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 17 marca 20176 4959
Zabawa nią polega na takim ułożeniu kwadratowych pól, aby na każdej z sześciu ścianek posiadały jeden kolor. Brzmi jak najzwyklejsza, nudna gra logiczna? Nic podobnego. Układanie kostki Rubika - bo o niej mowa - może sprawiać frajdę i jest niesamowicie widowiskowe... o czym będziemy mogli przekonać się 24 i 25 marca. Właśnie wtedy w Piotrkowie odbędzie się turniej w speedcubingu.

W tym, że turniej w speedcubingu odbędzie się akurat w przyszłym tygodniu, nie ma przypadku - mistrzostwa mają wpisywać się w obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, a wynalazcą magicznej kostki jest węgierski profesor architektury, Ernő Rubik. - Pamiętam, że za moich młodych lat był to szał, który ogarnął serca młodzieży, a później zrobiła się z tego zupełnie poważna dyscyplina sportowa - wspomina Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Zawody odbędą w Centrum Rekreacyjnym przy ul. Belzackiej 108/110. Szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj. Zapisy trwają do 20 marca - tylko teoretycznie, bo limit uczestników został już przekroczony. - Jeszcze kilka osób się nie zweryfikowało, więc gdyby ktoś czuł się na siłach - oczywiście - może spróbować - dodaje Leszek Heinzel. Jak jednak przyznaje, rozrywką może być nie tylko udział w zawodach, ale także obserwowanie zmagań. - Przygotowując imprezę, zasięgaliśmy wiedzy nie tylko z ogólnodostępnych źródeł, ale odbyliśmy także wizytację na podobnych mistrzostwach w Dąbrowie Górniczej. Poruszyło nas to i było to widowisko mocno sportowe i niesamowicie efektowne - przyznaje.

 

Konkurencji, w których uczestnicy będą mogli się sprawdzić, będzie mnóstwo - zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z kostkami o dwóch, trzech, czterech czy pięciu polach na każdej ze ścianek, z dwunastościenną kostką megaminx (znaną także jako "Hungarian Supernova"), czy z pyraminx (to kostka w formie piramidy). Pojawią się także konkurencje polegające na ułożeniu kostki jedną ręką, z zawiązanymi oczami lub za pomocą... stóp.

 

Tutaj znajdziecie listę rekordów w układaniu kostki Rubika we wszystkich jej kategoriach.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Proboszcz ~Proboszcz (Gość)17.03.2017 14:47

To ją da się naprawdę ułożyć?

60


Al Bundy Al Bundyranga18.03.2017 00:04

Cytuję:
zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z kostkami o dwóch, trzech, czterech czy pięciu polach na każdej ze ścianek


Czy autor jest pewien tego, co napisał? Bo chyba coś pomylił.

Cytuję:
Pojawią się także konkurencje polegające na ułożeniu kostki jedną ręką, z zawiązanymi oczami lub za pomocą... stóp.


Nie ukrywam, że brzmi imponująco, ale w japońskich teleturniejach mają większą fantazję. ;)

30


luzik luzikranga17.03.2017 15:48

Szał ciał! Po prostu! Ile mięśni mózgu trzeba było napionć, żeby wymysleć takom atrakcjem???

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat