Trzymetrowe lalki na Rynku

ePiotrkow Środa, 06 września 20170 1830
Już w najbliższą niedzielę, 10 września, na staromiejskim Rynku w Piotrkowie odbędzie się oryginalny spektakl plenerowy, zatytułowany „Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa”. Atrakcją spektaklu będą trzymetrowe lalki-marionety, prowadzone przez biorących udział w przedstawieniu animatorów.

Ładuję galerię...

  Mili piotrkowianie koniecznie przybądźcie 10 września o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na wyjątkowe przedstawienie plenerowe, oparte na przekazie jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa Trybunalskiego czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem.

 

„Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” przeniesie widzów do XVI-wiecznego Grodu Trybunalskiego. Będziemy obserwowali wydarzenia z 1548 roku, kiedy to w Piotrkowie odbywał się sejm, na którym Zygmunt August domagał się od posłów uznania jego potajemnego ślubu z Barbarą Radziwiłłówną. W spektaklu zagrają uczestnicy zespołów teatralnych, pracujących w Miejskim Ośrodku Kultury. Jedną z atrakcji przedstawienia będą trzymetrowe lalki, prowadzone przez animatorów. Treścią opowieści będzie odwieczny polski problem – wybór pomiędzy dobrem kraju, zgodą narodową, a własnymi sprawami. Czy jest szansa, że my, Polacy kiedyś się dogadamy?

 

Scenariusz, reżyseria i wykonanie lalek Małgorzata Kowalczyk.

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat