Trzymamy kciuki za piotrkowskich uczniów

Strefa FM Poniedziałek, 28 listopada 20165 2991
Co roku powiększa się rodzina szkół ponadgimnazjalnych związanych z projektem „Lekcje z ZUS”. W tym roku szkolnym kolejne piotrkowskie szkoły przystępują do Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

– Są szkoły, które pracują z tomaszowskim Oddziałem ZUS od samego początku powołania do życia lekcji, ale każdego roku przybywa nam nowych placówek – informuje Marta Markun, specjalista ds. komunikacji edukacji Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim. – Niemal 200 uczniów  z dwóch piotrkowskich placówek, tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.  przystąpi we wtorek do I etapu Olimpiady z wiedzy o  ubezpieczeniach społecznych, która jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego. – dodaje Marta Markun.

 

Warto dodać, że uczniowie z piotrkowskiego II LO również przystąpili do realizacji „Lekcji z ZUS” w ramach zajęć z przedsiębiorczości. Zgodnie z zapowiedziami, w zmaganiach olimpijskich wezmą udział w przyszłym roku.  

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)28.11.2016 18:49

ZUS do likwidacji dosyć okradania społeczeństwa to złodziejska instytucja składki płać ale nic się nikomu nie należy i pora by ktoś zrobił tu konkretny porządek i to nie jest dobry przykład dla młodzieży do naśladowania

10


:):):) ~:):):) (Gość)28.11.2016 18:16

ZUS wzorem autorytem przedsiębiorczości!!! Ludzie, nie wytrzymam!!!

40


Al Bundy Al Bundyranga28.11.2016 16:47

Cytuję:
Co roku powiększa się rodzina szkół ponadgimnazjalnych związanych z projektem "Lekcje z ZUS". W tym roku szkolnym kolejne piotrkowskie szkoły przystępują do Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.


Macie teraz czarno na białym, że w szkołach publicznych ogłupianie idzie pełną parą.

Cytuję:
Niemal 200 uczniów (...) przystąpi we wtorek do I etapu Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego


"Projekt edukacyjny" - jak to "mądrze" brzmi.

Cytuję:
Warto dodać, że uczniowie z piotrkowskiego II LO również przystąpili do realizacji "Lekcji z ZUS" w ramach zajęć z przedsiębiorczości.


No to już jest "wisienka na torcie" - ZUS uczy przedsiębiorczości! Kasa ZUS-u jest bardziej pusta niż bęben. Tam jest potężny debet. Bieżące składki nie wystarczają na wypłaty bieżących rent i emerytur, co roku miliardy muszą być dosypywane z innych podatków.
ZUS to od dawna bankrut, a teraz wyszedł z założenia, że już młodzieży musi wtłaczać do głów tezy o swojej "niezbędnej przydatności".
Dyrektorzy szkół, którzy godzą się na takie ogłupianie uczniów, przynoszą hańbę zawodowi nauczyciela i swoim szkołom. Łagodniej tego określić się nie da.

40


sklave sklaveranga28.11.2016 12:54

ZUS Zakład Utylizacji Staruszków to najstarsza instytucja na świcie. W biblii już piszą o ZUSie: Błogosławiony owoc żywota Twojego je ZUS.
Nasze zusowskie składki emerytalne są przekazywane na transport do Hadesu. PiSowska Dobra Zmiana właśnie co ino skróciła Polakom okres oczekiwania na emerytalny raj, kobiety lepiej na tym wyszły bo siedem lat krócej łagrów, chłopy gorzej, bo tylko dwa lata. Jakie to ma znaczenie?
Nawet nieboszczyk ubezpieczony w tzw ZUS-ie jest okradany po śmierci bo jego składki dematerializują się zapewne są wpłacane na konto Charona, aby pokryć koszmarnie drogi transport przez Styks do Hadesu! Kuźwa transport jest drogi, zwłaszcza zmarłych, kto przewoził, to wie. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Szanowni Państwo, wpłacamy przymusowo składki na swoją emeryturę, które to składki z chwilą puszczenie przelewu nie są już naszą własnością, każda władza wciśnie wam kit, że wpłacanie na swoją emeryturę, to sprawiedliwość dziejowa i najwyższy stopień humanitaryzmu...
Dlatego wasze składki nie są waszą własnością, one idą na pokrycie waszego bardzo drogiego transportu do Hadesu. Wiecie ile kosztuje wykasowanie numeru pesel, ile kosztuje ucięcie rogu dowodu osobistego zmarłego, ile kosztuje wypisanie zmarłego ze szpitala, ile kosztuje pobyt w prosektorium? To są kolosalne koszty, o których żyjący nie ma pojęcia... wasze Obole gromadzone w ZUS-ie idą całkowicie na koszmarnie drogi transport do Hadesu. Więcej na http://sklave.manifo.com/polityka

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat