Trzy osoby ranne po wybuchu gazu w gminie Rozprza (AKTUALIZACJA)

ePiotrkowRegion Środa, 06 marca 2019, aktualizacja 06.03.2019 13:161 16266
Trzej mężczyźni z poparzeniami II i III stopnia zostali przewiezieni do szpitala po wybuchu gazu z instalacji gazowej w samochodzie, przy którym pracowali. Jednego z nich przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
fot.: KM PSP Piotrków

Do zdarzenia doszło we wtorek (5 marca) około godz. 21. Do miejscowości Bazar, gdzie doszło do wybuchu, wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu strażacy zastali palący się samochód w garażu. - Samo pomieszczenie też było już objęte pożarem, a siła wybuchu była tak duża, że w garażu wybite zostały szyby w oknach. Trzej mężczyźni, którzy znajdowali się tam w momencie eksplozji, zdołali wydostać się na zewnątrz. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, jednocześnie udzielając pomocy poszkodowanym - powiedział mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, dowódca Jednostki Ratowniczno-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, który także uczestniczył w akcji. 

 

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z ojcem jednego z poszkodowanych:

 

Policja będzie teraz ustalać, dlaczego doszło do eksplozji. Jak mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, pośrednią przyczyną mogło być rozszczelnienie w samochodzie instalacji LPG. Mimo, że gdy strażacy dotarli na miejsce, poszkodowani byli przytomni, to nie był to czas na ustalanie okoliczności zdarzenia, bo najistotniejsze było zapewnienie im bezpieczeństwa.

 

Z kolei jak powiedział nam Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej dostarczyli już właścicielowi posesji duży kontener, aby posprzątać miejsce zdarzenia. Ponadto urzędnicy są gotowi do udzielania dalszej pomocy.


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Aman Amanranga07.03.2019 00:18

Polska fantazja. Naprawiać samodzielnie instalację gazową w aucie i to jeszcze w zamkniętym pomieszczeniu. Tylko Polak potrafi. :-)

126


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat