Trzecie spotkanie w sprawie sieci szkół w Piotrkowie. Co stanie się z Gimnazjum nr 1?

Poniedziałek, 16 stycznia 201732
W poniedziałek rano odbyło się kolejne, trzecie już, spotkanie zespołu do spraw zmian w oświacie. Chwilami dyskusja, zwłaszcza jeśli chodzi o dyrektorów szkół, była burzliwa.
Trzecie spotkanie w sprawie sieci szkół w Piotrkowie. Co stanie się z Gimnazjum nr 1?

Emocje wzbudziła zwłaszcza przyszłość Gimnazjum nr 1. W przypadku tej szkoły rozpatrywano dwie opcje – albo szkołę wchłonie II LO, albo G1 zostanie włączone do TPS-u, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Roosevelta). Ta druga opcja zdecydowanie przeważyła. Z jakich powodów? O tym szerzej w najbliższym numerze „Tygodnia Trybunalskiego” (od środy w kioskach).

 

Przewodniczący zespołu wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek ostrzegł dyrektorów szkół, że muszą być przygotowani na podejmowanie trudnych decyzji, chodzi oczywiście o ewentualne zwolnienia nauczycieli.

 

- Musimy współpracować – mówił dyrektor Gimnazjum nr 4 Dariusz Tokarski. - Też mam pracowników i również mam nadzieję, że znajdą zatrudnienie, choćby w najmniejszym wymiarze, który pozwoli na przetrwanie. Musimy współpracować dla dobra naszych pracowników.

 

Co z pracownikami administracyjnymi placówek, które zostaną wchłonięte przez inne? O nich pytała radna Krystyna Czechowska.

 

- Jeśli chodzi o pracowników administracji, to oni również staną się pracownikami szkół, które przejmą placówkę – mówił Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji. - Mamy pewną liczbę pracowników, którzy wkrótce odejdą na emeryturę. Zmienione zostały zasady dotyczące wieku emerytalnego. Nie planujemy więc drastycznych zwolnień. Będą też przypadki, kiedy będziemy przenosić tych pracowników do innych jednostek, niekoniecznie oświatowych.

 

- Może nie 100%, ale zdecydowana większość na pewno będzie miała zatrudnienie – zapewnił z kolei wiceprezydent Andrzej Kacperek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jest źle ~jest źle (Gość)16.01.2017 21:20

A może tak taki zwolniony nauczyciel przekwalifikuje się ? Jak zwalnia się pracowników innych sektorów nikt nie myśli co z nimi dalej tylko jedna rada - przekwalifikuj się. Nauczyciel ma wyższe wykształcenie więc mu na pewno łatwiej niż osobie ze średnim wykształceniem. Ale kto by dobrowolnie zrezygnował z tak ciepłej posadki - mało godzin pracy a dużo czasu wolnego wakacje, przerwy świąteczne i zimowe ferie

94


tak sobie myślę.... ~tak sobie myślę.... (Gość)17.01.2017 14:21

Wchłanianie, włączanie, zwalnianie.... ciągle to samo. A przecież gimnazja miały być przekształcane w szkoły podstawowe lub średnie. I gdzie te 5000 dodatkowych etatów obiecywanych przez MEN? Gdzie obiecywana poprawa jakości nauczania? Przy przepełnionych szkołach, dwuzmianowości, zmęczonych nauczycielach biegających między 2-3 szkołami?

51


gość ~gość (Gość)17.01.2017 12:05

jesli TPS czy II LO dostanie budynek gimnazjum 1 to boję się o organizację zajęć. Nauczyciele bądź uczniowie będą się spóźniac na lekcje.

11


. ~. (Gość)17.01.2017 09:42

Jeśli w społeczeństwie nadal będzie się rodzić coraz mniej dzieci, szkół będzie coraz mniej Chyba że sprowadzimy dzieci z Afryki.Druga sprawa to gdzie jest takie prawo co by dawało gwarancję nauczycielowi że będzie pracował w danej szkole do końca życia?Po trzecie część nauczycieli jest do bani, to samo tyczy się pedagogów szkolnych,ale aspiracje mają wielkie

61


Niewiarygodne! ~Niewiarygodne! (Gość)16.01.2017 23:12

"Musimy współpracować dla dobra naszych pracowników." -
Czy na posiedzeniach tej grupy rozmawia się na temat dobra dzieci i ich rodziców? Do tego jest powołana instytucja o nazwie szkoła!

92


rr ~rr (Gość)17.01.2017 07:20

nauczyciel to zawod a nie przywilej wiec jezeli jest niepotrzebny idzie do zwolnienia proste pozdrawiam

52


Gość ~Gość (Gość)16.01.2017 21:26

Każdy zarzuca nauczycielom ilosc godzin pracy. Przecież wszyscy kiedys decydowali jaki zawód chcą wykonywac. Jaką szkołę skończyć. Co chca robic w życiu. Jezeli nasza praca jest nieuczciwa i tak mowicie swoim dzieciom to nic dziwnego że i oni nie szanują zawodu nauczyciela. Za moich czasow w domu nie można bylo zle powiedziec o nauczycielu. A teraz rodzice razem z dziecmi dyskutują jacy to nauczyciele są beznadziejni. Przykre...

114


deo ~deo (Gość)16.01.2017 21:26

Czy karta nauczyciela to już za mało, muszą być specjalne osłonowe działania,a może by tak potraktować jak pracowników dawnych PGR-ów.Wtedy Solidarność wiwatowała a ambona krzyczała precz z ostoją komunizmu.

43


Wrr ~Wrr (Gość)16.01.2017 19:42

W jaki sposób można się zapoznać z protokołami z tego spotkania i poprzednich? Przecież nie wierzę aby nie powstały.
Jakie jest wynagrodzenie członka tego gremium za jedno posiedzenie?

72


zdezorientowana ~zdezorientowana (Gość)16.01.2017 11:32

Czyli w nowych szkołach sp 2, 10, 11, i starych sp 12, 16 nie powinno być żadnych zwolnień nauczycieli. A wręcz przeciwnie! Więcej klas to więcej dzieci. Rozumiem że może pojedyncze osoby z kadry administracyjnej i kilku nauczycieli dublujących się przedmiotów ale reszta zostaje!??? Przecież do takiej liczby dzieci potrzeba kadry!

73


reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat