Trybunały Uśmiechu już wkrótce

ePiotrkow Wtorek, 02 października 20184 2698
Kabaret Hrabi, Olga Lipińska, Formacja Chatelet, Krzysztof Jaślar – jak zwykle nie zabraknie gwiazd na kolejnych już 16-tych Trybunałach Uśmiechu, które odbędą się w dniach 18-21 października w Piotrkowie.

O programie tegorocznej imprezy „opowie” Państwu Bartosz Gumulec, dyrektor artystyczny Trybunałów.

 

Zaczynamy w czwartek spotkaniem pełnym muzyki.  Tym razem na trybunałowej scenie zagości niezwykła kobieta, wszechstronna aktorka, nietuzinkowa wokalistka – STANISŁAWA CELIŃSKA. Po wielkim sukcesie „Atramentowej” przyszedł czas na sugestywnie brzmiącą MALINOWĄ, która osadzona jest  w nieco innych (równie pięknych) niż dotychczas klimatach. Materiał jest w pełni autorski – prawie wszystkie teksty napisała Stanisława Celińska. Powstały one pod wpływem rozmów i historii opowiedzianych przez fanów. To właśnie te opowieści skłoniły artystkę do stworzenia piosenek, które niczym panaceum mają pomóc słuchaczom w ważnych - niełatwych często - chwilach. Za muzykę, aranżacje i produkcję  odpowiedzialny jest Maciej Muraszko – ten sam, który stoi za muzycznym sukcesem Atramentowej. Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które trzeba zobaczyć!

 

Od kilku lat mała tradycją festiwalu są spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjątkowymi twórcami, nietuzinkowymi bohaterami świata sztuki. Gościliśmy już m.in. Agatę Passent, Krzysztofa Jaślara, Janusza Józefowicza – wszyscy na swój sposób związani są z Piotrkowem Trybunalskim. W tym roku z dumą zapraszam na spotkanie z urodzoną w naszym mieście (mało kto o tym wie) wybitną reżyserką – OLGĄ LIPIŃSKĄ. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako autorka popularnych programów kabaretowych i rozrywkowych emitowanych w polskiej telewizji od końca lat sześćdziesiątych z cyklu "Właśnie leci kabarecik" i "Kabaret Olgi Lipińskiej". W czasie spotkania z Agnieszką Warchulińską  opowie
o pracy z najlepszymi polskimi aktorami, o swej miłości do Gałczyńskiego i – co może wydać się dziwne – pokoleniu, któremu się chciało.

 

Piątek należeć będzie do stałych bywalców Piotrowskich Trybunałów – kabaretu HRABI. Po rocznej przerwie Hrabiowie wpływają na piotrkowskie wody z nowym programem. Tym razem będzie o naszym ułomnościach (wrażliwsi nazywają je słabostkami). Nie zabraknie wybornie skrojonego żartu, świetnie zaśpiewanych (co współcześnie w kabarecie bywa rzadkością) piosenek, no a przede wszystkich cudownych osobowości – wszystko za sprawą Aśki, Darka, Tomka i Łukasza. Co prawda i oni przyznają się do przywar, jednak w zależności od punktu widzenia dzielą je na WADY I WASZKI. Polecam!

W sobotę rozpłyniemy się nad naszym miastem. Po raz drugi na Trybunałach zabrzmią dźwięki – znanej i lubianej przez piotrkowian – rozśpiewanej KAMIENICY… WOLNOŚCI. Tym razem, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ze sceny popłyną melodie wolności. Nie będzie to jednak koncert patriotyczny. Rozpoczną go wprawdzie pieśni legionowe, ale zaaranżowane współcześnie – z dystansem i humorem. Podobnie będzie z piosenkami wojennej Warszawy, w których gorzki uśmiech miesza się ze szczerym smutkiem. Po reminiscencjach z powojennej stolicy, którą objedziemy Czerwonym Autobusem, artyści przywołają takie hity jak: Biały krzyż, W Polskę idziemy, Dziwny jest ten świat. W koncercie obecne będą elementy teatralne – mowa o piosenkach do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy dramatycznej Balladzie o Janku Wiśniewskim. Nie zabraknie przy tym historii o twórcach i ich piosenkach oraz… wspomnień z Piotrkowa Trybunalskiego. Wieczór poprowadzą: Krzysztof Jaślar i Piotr Gumulec.

 

Późnym wieczorem polecam KOMEDIOWE DERBY PIOTRKOWA, które jak na rozrywkę sportową przystało staną się towarzyskim – a jakże – spotkaniem made in Piotrków. Na okręcie mianowanym Formacja Chatelet powalczą Michał Pałubski i Adam Małczyk, zaś drugi galeon z kabaretem Chyba na pokładzie poprowadzi Piotr Gumulec. Artyści powalczą na słowa – będzie i stand-up, i kabaret, i improwizacja… i sam nie wiem co jeszcze – rozgrywka póki co w fazie przygotowań. Zapewniam jednak, że będzie to pierwsza liga!

 

W niedzielę stawiam na teatr – zapraszam na ZDOBYĆ, UTRZYMAĆ, PORZUCIĆ 2. ROZSTANIA I POWROTY. Scena należeć będzie do kobiet, które (w przeciwieństwie do pierwszej części granej podczas Trybunałów w roku 2011) będą miały tuż obok siebie męski obiekt westchnień, kpin i innych działań parateatralnych. Na scenie we własnej osobie
(i ciele) zjawi się Władysław Grzywna, który rozbrajająco śmiesznie komentował będzie rozstania i powroty szanownych pań: Pakosińskiej, Żak, Bończyk. A że każda z wymienionych ma sporo do powiedzenia, będzie – jak to mówią – się działo! Zapraszam szczególnie, zwłaszcza że reżyseruje nasz ulubiony artysta – Krzysztof Jaślar. Jako ciekawostkę dodam, że jest jedyny chyba polski autor grany w warszawskim teatrze Capitol. Brawo, panie Krzysztofie!

Oto tegoroczny program. Jest różnorodny i ciekawy. Każdy wyłowi coś dla siebie – to pewne! Wierzę, że razem z nami wypłyniecie… na szerokie wody uśmiechu. 

 

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)02.10.2018 10:48

Temu Gumulcu chyba niedługo nie będzie do śmiechu.

65


gość ~gość (Gość)02.10.2018 18:11

Trybunały wrzucania pieniędzy w błoto

43


ziwz ~ziwz (Gość)02.10.2018 17:49

prosze pana ja mam wynajęcie dzisiaj, za darmo

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat