Trwa weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki

ePiotrkow Sobota, 07 grudnia 20198 3496
W sobotę rano rozpoczął się weekend cudów, czyli finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Baza sztabu dla Piotrkowa i regionu mieści się w tym roku w budynku gimnazjum w Szydłowie, gdzie darczyńcy przywożą paczki, a 27 wolontariuszy rozwozi je do rodzin.

Ładuję galerię...

Szlachetna Paczka w rejonie piotrkowskim pomoże aż 54 rodzinom, to więcej niż w latach poprzednich. - Są to rodziny, które naprawdę mają ogromne potrzeby – mówi Marta Kusiak, lider Szlachetnej Paczki w naszym regionie. - Są rodziny bardzo ubogie lub takie, które dotknęło jakieś nieszczęście, zdarzenie losowe. Bardzo dużo jest też osób starszych, samotnych, schorowanych.


Darczyńca, wybierając rodzinę, której chce pomóc, musiał spełnić jej 3 podstawowe potrzeby. Tych potrzeb jest oczywiście więcej, ale to czy zostają one zaspokojone, zależy już od darczyńcy, od jego możliwości finansowych. Czasem jest to opał, czasem meble, ale najczęściej po prostu żywność i środki czystości. - Prawdziwa bieda nie woła o pomoc – zaznacza Marta Kusiak. - W rodzinach, w których jest skrajna bieda, którą widać od progu, jej członkowie mówią zazwyczaj, że wszystko mają, że jakoś sobie radzą, chociaż przyznają, że… jedzenie by się przydało. Tymczasem prawda jest taka, że w takich rodzinach nie ma prawie nic i należałoby wyremontować cały dom i kupić nowe meble. Często bywa tak, że podarowane rodzinie jedzenie i środki czystości pozwolą im zaoszczędzić i dzięki temu kupić leki. W rodzinach, w których są osoby niepełnosprawne, często ludzie proszą o środki medyczne, np. materac przeciwodleżynowy.


Kto znalazł się wśród darczyńców? Osoby prywatne, grupy przyjaciół, szkoły, firmy. Wśród nich pracownicy i czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie. - Nie tylko wszyscy pracownicy się zaangażowali, ale nawet osoby, które biorą u nas udział w zajęciach, wszyscy chcieli pomóc. Aż 65 osób wzięło w tym roku udział w akcji – mówi Renata Wojtczak, dyrektor MBP. - Samotna osoba, którą wybraliśmy, chciała pralkę, buty, artykuły spożywcze i chemię, oczywiście dorzuciliśmy książki, poza tym słodycze, żeby było świątecznie, uzbierało się 19 paczek.

 

Tegoroczna Szlachetna Paczka jest już 19. z kolei.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.12.2019 15:31

Bez Oskara to już nie to

32


hy ~hy (Gość)09.12.2019 14:29

Wiele szkół zaangażowało się w akcję. Brawo dla młodzieży

10


gość ~gość (Gość)07.12.2019 20:33

Super ekipa o by tak dalej.

21


gość ~gość (Gość)07.12.2019 16:38

Dobro wraca

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat