Trwa spór lokatorów bloku przy ul. Sygietyńskiego z piotrkowskim Urzędem Miasta

ePiotrkow Środa, 14 listopada 201823 4690
Chodzi o wykup lokali, w których mieszkają od lat, a które sa zarządzane przez TBS. W środę odbyła się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona temu tematowi.

Ładuję galerię...

Ponownie nie przyniosła ona jednak żadnych rozstrzygnięć. Magistrat argumentuje, że sprzedaż nie jest możliwa, bo lokale są darowizną od wojewody łódzkiego, która ma realizować cel mieszkaniowy i zbycie mieszkań to złamanie prawa. Jednocześnie adwokat Urzędu Miasta Michał Król zapewnił, że korespondencja z wojewodą w tej kwestii trwa od dłuższego czasu - Zgodnie z postulatami mieszkańców zapytaliśmy wojewodę czy widzi możliwość zmiany celu darowizny w taki sposób by można było sprzedać mieszkania lokatorom. Zaznaczam jednak, że w tej sytuacji służby prawne wojewody będą musiały zbadać czy mieściłoby się to w zakresie celu publicznego, a to może być wątpliwe.

 

Z działań prezydenta i radnych nie jest zadowolona przedstawicielka lokatorów, Zofia Łopacińska - Wygląda na to, że albo radni nie znają swoich kompetencji, albo nas nie popierają. Złożyliśmy oficjalne oświadczenie, w którym apelowaliśmy do radnych żeby dziś została przegłosowana uchwała zobowiązująca pana prezydenta do wystąpienia do wojewody z zapytaniem czy zbycie będzie naruszeniem w świetle opinii, jakimi dysponujemy. Jeżeli byłoby to naruszenie to należałoby wystąpić z wnioskiem o zmianę zapisanego celu darowizny.


Sprzedaż mieszkań byłaby możliwa, gdyby wojewoda łódzki skorzystał z odstąpienia od odwołania darowizny, ale taka możliwość prawna nie istnieje od stycznia 2017 roku. Jak podkreślił Michał Król, korzystnym rozwiązaniem byłoby lobbowanie za zmianą Ustawy o gospodarce nieruchomościami.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.11.2018 17:55

Jestem dla ciebie -desperacja to ona obiecała ze mieszkania beda darmo i do niej trzeba sie zwracać prosze nie wciągac w to pana Chojniaka

14


??????????? ~??????????? (Gość)14.11.2018 22:21

pan mecenas wiedzę czerpie z gazety ?

50


zzz ~zzz (Gość)15.11.2018 11:14

Państwo z Sygietyńskiego chcieli wykupić mieszkania za 5% wartości , ale nikt nie mógł i nie może Im tego zagwarantować , prócz kilku kandydatów do Rady Miasta, którzy to obeiecywali

14


mieszkanka bloku ~mieszkanka bloku (Gość)15.11.2018 10:21

Wszyscy ktorzy oddali swoje glosy na jednego z kandydatow na prezydenta liczyli na przydzial wlasnosci po preferencyjnej cenie bo On im to obiecal to moze jako radny to zalatwi chociaz jest w opozycji .

64


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)15.11.2018 08:38

No i gdzie jest wielka dama, która zapewniała jeszcze dwa tygodnie temu, że "jest dla nas". Może by się zainteresowała tą sprawą, skoro mieszkańcy są dla niej tacy ważni.

48


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)14.11.2018 16:48

Chojniak jak i większość radnych po stronie Chojniak nic nie zrobi!!! Bardzo dobrze!!! W końcu takiego prezydenta mieszkańcy chcieli a jak się nie podoba mieszkańcom bloku mogą się wyprowadzić!!! W końcu Chojniak ma inne fanaberie na głowie!!! Dzwony mediateki kawałki ulic dla znajomych królika!!!

1011


gość ~gość (Gość)15.11.2018 07:36

Policzyc po 4000 zł za m i sprzedac dlaczego jeden ma całe zycie pracowac na mieszkanie a drugi dostanie za darmo albo za grosze

73


analfabeta ~analfabeta (Gość)14.11.2018 22:05

Jaki to spór z urzędem w Piotrkowie to spór z państwem polskim, trzeba rozumieć co się czyta niestety.

13


antydoda* ~antydoda* (Gość)14.11.2018 19:25

Dalej popierajcie Chojniaka,za głupote trzeba płacić.

95


gość ~gość (Gość)14.11.2018 16:45

Chcieliście Krzysia to teraz tak macie

89


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat