Trwa rozbudowa ul. Gazomskiej w Woli Moszczenickiej

Region Poniedziałek, 17 sierpnia 20206 1653
Modernizacja drogi rozpoczęła się w styczniu bieżącego roku. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia przyszłego roku i do tego czasu mieszkańcy muszą się liczyć z lokalnymi utrudnieniami w ruchu.

– To duża inwestycja. Zakres prac na ul. Gazomskiej obejmuje m.in. przebudowę drogi na odcinku ok. 1,5 km, budowę wjazdów z kostki brukowej, nowych chodników i ścieżki rowerowej – mówi wójt Marceli Piekarek, podkreślając, że został on poprzedzony szeregiem robót przygotowawczych. Wykonano uzupełnienia brakujących przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych do niezabudowanych działek, zmodernizowano oświetlenie drogi, wymieniono i wyregulowano istniejącą w pasie drogowym armaturę wodociągowo - kanalizacyjną i telefoniczną. Przebudowano sieć teletechniczną oraz położono nowe  kanały technologiczne, które umożliwią w przyszłości podłączenie do gminnej sieci internetowej z wykorzystaniem technologii światłowodowej.

 

– Na obecnym etapie wykonano już kanalizację deszczową, która oprócz wbudowanych wpustów burzowych odprowadzających wody z pasa drogowego, posiada zaprojektowane i wykonane przyłącza do granic działek, które umożliwią mieszkańcom strony północnej drogi odprowadzenie wód deszczowych w sposób uregulowany, a jednocześnie uchronią i zabezpieczą przebudowaną drogę przed powierzchniowym spływem wód i zalewaniem ulicy. Wykonano także warstwę podbudowy wraz z nową nawierzchnią  asfaltobetonową. Warstwa ścieralna została położona od ul. Piotrkowskiej do ul. Polnej, a na dalszym odcinku do ul. Leśnej - warstwa wiążąca. Modernizowana doga będzie mieć  jezdnię o szerokości 6 m, obustronny chodnik dla ruchu pieszego o szerokości 2 m z lokalnymi przewężeniami. Budowany chodnik z kostki brukowej pełnić będzie również funkcję ciągu pieszo-jezdnego dla ruch rowerowego. Zjazdy do posesji o wzmocnionej konstrukcji zostały w znacznej części dostosowane do istniejących szerokości bram wjazdowych. Budowa zjazdów do posesji wiąże się także z koniecznością dostosowania wysokościowego bram wjazdowych, co aktualnie się dzieje - podsumowuje postęp prac zastępca wójta Krzysztof Jędrzejczyk.

 

Urzędnicy podkreślają, że  reagują na zgłaszane przez mieszkańców uwagi. Właściciele posesji zlokalizowanych w obrębie modernizowanej drogi, kierują do nas swoje spostrzeżenia i wnioski. Są one każdorazowo analizowane przez pracowników Urzędu Gminy oraz inspektorów nadzoru podczas cotygodniowych narad budowlanych - zapewnia zastępca wójta.

Na tę przebudowę gminna zdobyła dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 4 951 565 zł. Całość prac kosztować ma 5 591 199 zł.

 

Budowa ulicy Gazomskiej to nie jedyna inwestycja drogowa.  – Sukcesywnie realizujemy nasz gminny program naprawy dróg – podkreśla wójt Marceli Piekarek. – Ostatnie prace remontowe prowadziliśmy na drogach wewnętrznych: ul. Dworcowej  w Moszczenicy - część ulicy pomiędzy blokami oraz na ul. Krótkiej w Srocku. Wkrótce ruszą też prace ul. Słonecznikowej w Rakowie Dużym.

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.08.2020 20:02

No ta kanalizacja deszczowa to i wyszła wspaniałe ???????????????????? mistrzostwo hahahaha gdyby jeszcze zbierała deszczówkę to by było dobrze

00


gość ~gość (Gość)23.08.2020 22:56

Trwa to rozbudowa osiedla w Michałowie .tu nic się nie dzieje.

00


Edek ~Edek (Gość)17.08.2020 14:43

No trwa! I trwa.. Od pół roku trwa... kiedy to się skończy?

32


gość ~gość (Gość)17.08.2020 16:59

Kiedy chodnik w Jarostach na ulicy Nowej

20


gość ~gość (Gość)17.08.2020 18:02

Co to w ogóle za nazwa?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat